Jasna Góra: pielgrzymka maturzystów

Pielgrzymką maturzystów archidiecezji poznańskiej rozpoczęło się na Jasnej Górze tegoroczne diecezjalne spotkanie młodych z Matką Bożą Częstochowską.

Przez najbliższe dwa miesiące do sanktuarium przybywać będą uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych, by zawierzyć nie tylko egzaminy, ale swoje dalsze wybory i życiową drogę.

W ubiegłym roku co trzeci maturzysta pielgrzymował na Jasną Górę. Ten „święty nawyk” młodych Polaków kontynuują niemal wszystkie diecezje.
„Ponieważ w tym roku zdaję maturę chciałabym, by Bóg i Maryja dopomogli mi w jak najlepszym zdaniu i abym przygotowała się też duchowo, bo wierzę, że Bóg kreuje moją dalszą przyszłość. To miejsce jest naprawdę święte i każdy tu powinien przybyć, by to przeżyć”.

Maturzystom tradycyjnie towarzyszą na Jasnej Górze biskupi, katecheci i nauczyciele. – „Chcemy im pokazać, że są dla nas ważni i że nie są sami” – mówi poznański biskup pomocniczy Damian Bryl:

„Chcemy z tymi ludźmi być, bo myślę, że jest to dla nich też ważny sygnał, że to co się z nimi dzieje, a to jest ważny czas, czas ich ważnych wyborów, że to nie jest obojętne dla Kościoła, dla księży, nauczycieli, wychowawców i dlatego tu jesteśmy razem z nimi. Nie tylko nie jest obojętne, ale bardzo nam na was zależy”.

Wielu młodych dopiero podczas maturalnej pielgrzymki poznaje i „uczy się” Jasnej Góry. Paulini przypominają, że najważniejszym jej przesłaniem jest przekonanie, że nigdy nie jesteśmy sami, że mamy Matkę, która zawsze jest przy nas.

Początek matur 6 maja.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama