Konferencja prasowa nt. I Ogólnopolskiego Forum NewPastoral

W dniach 5-6 października odbędzie się w parafii pw. NMP Królowej Polski w Niecieczy w diec. tarnowskiej Forum nt. NewPastoral. Podczas spotkania mowa będzie nie tylko o programie Forum, ale także o tym czym jest projekt NewPastoral i jego wpływie na wspólnoty parafialne.

NewPastoral to nowa formuła duszpasterska - innowacyjny model małych parafialnych grup domowych. Projekt powstał przed 10 laty we Francji, a jego inicjatorem jest ks. Bogusław Brzyś. Przypomina nieco spotkania w domach pierwszych chrześcijan. W NewPastoral uczestnicy modlą się, oglądają filmy, czytają Pismo Święte i rozmawiają, np. o sensie cierpienia czy życiowego powołania. Spotkanie odbywa się w przyjaznej domowej atmosferze. Istotną częścią projektu jest strona internetowa newpastoral.net, skąd po zarejestrowaniu przez proboszcza pobierać można przydatne podczas spotkań materiały wideo i konspekty, które udostępniane są bezpłatnie.
Formuła spotkała się z dużym zainteresowaniem w polskich parafiach. Stąd pomysł zorganizowania I Ogólnopolskiego Forum NewPastoral. Odbędzie się ono 5-6 października w parafii pw. NMP Królowej Polski w Niecieczy w diec. tarnowskiej. Na jego hasło wybrano słowa: „Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18, 20). W programie znalazły się m.in. modlitwy, konferencje, warsztaty i świadectwa, ale również czas na rozmowę i wymianę doświadczeń.

Konferencja odbędzie się 1 października (wtorek) o godz. 11.00
w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie
(Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 6).

W konferencji wezmą udział:

Bp Wiesław Lechowicz
delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

Ks. dr hab. Jan Bartoszek
sekretarz Komisji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa

Ks. Bogusław Brzyś
rektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji

Katarzyna i Aleksander Rzepeccy
członkowie ekipy NewPastoral Polska

Dariusz Regucki
reżyser z ekipy NewPastoral Polska

Paweł Rozwód
koordynator promocji i mediów NewPastoral Polska

Spotkanie poprowadzi:
Marcin Przeciszewski
prezes KAI

Źródło: Informacja prasowa KAI

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao