reklama

Kraków: Dzień św. Franciszka pod hasłem „Kościół w Uzbekistanie"

W ramach Dnia św. Franciszka w bazylice ojców franciszkanów i w ich seminarium duchownym na Franciszkańskiej w Krakowie będzie m.in. prezentowana kultura uzbecka: oryginalne stroje, przedmioty i pamiątki przywiezione z Uzbekistanu.

Dzień ku czci świętego Biedaczyny odbywa się w Krakowie co roku.

W niedzielę na wystawie w auli bł. Jakuba w klasztorze będzie można zobaczyć filmy mówiące o posłudze franciszkanów w Uzbekistanie oraz starodruki ze zbiorów Biblioteki Franciszkańskiej. „Obecnie działa tam pięć parafii, w tym trzy franciszkańskie. Oficjalny powrót Kościoła katolickiego do Uzbekistanu pozwolił również na większą identyfikację z ojczyzną naszych rodaków pozostałych tam od czasów zsyłek i przemarszów Sybiraków" – piszą organizatorzy spotkania.

Dzień św. Franciszka rozpocznie się od koncertu zespołu franciszkańskiego Fioretti. Zaprezentują się także artystki pochodzące z Uzbekistanu: Inna Kamaryan i Anastazja Allanazarowa. Zaśpiewają m.in. utwory z repertuaru Anny German. Wieczorem odbędzie się koncert gwiazdy wieczoru – zespołu Play & Pray.

W południe można zobaczyć pantomimę o życiu św. Franciszka, przygotowaną przez pacjentów Ośrodka Leczenia Uzależnień „San Damiano”.

Dzieci zaproszone są na malowanie twarzy, konkursy i robienie budek dla zwierząt. Będzie także można skosztować specjałów kuchni uzbeckiej oraz rogalików i ciasteczek upieczonych specjalnie na tę okazję przez krakowskie siostry klaryski.

Organizatorzy zapraszają również na Mszę Świętą o godzinie 12.00 w bazylice św. Franciszka z Asyżu, która zostanie odprawiona w intencji darczyńców Fundacji Brat Słońce i krakowskiej Prowincji Franciszkanów.

„Dzień św. Franciszka to czas radosnego i rodzinnego świętowania, gdzie każdy może doświadczyć serdecznej atmosfery pokoju i dobra” – zachęcają franciszkanie.

Będzie okazja do rozmowy, spotkania z zakonnikami i misjonarzami poza klasztornymi murami, a po południu - możliwość zwiedzenia budynku seminarium franciszkańskiego.

Organizatorem akcji jest franciszkańska Fundacja Brat Słońce, a partnerami Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Franciszkanów, Klasztor św. Franciszka z Asyżu w Krakowie oraz Wyższe Seminarium Duchowne Franciszkanów w Krakowie

md / Kraków Kraków

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama