Kraków: wyjątkowe rekolekcje przed Objawieniem Pańskim

Po raz drugi w parafii Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie zorganizowana zostanie "Epifania - rekolekcje dla Krakowa i całego świata". Wydarzenie odbędzie się w dniach 3-6 stycznia.

 Rekolekcjom będą przewodzić słowa: „Aby świat poznał Boga, który jest nieskończoną Miłością”. - Są to słowa św. Wincentego Pallottiego, który w swoim apostolstwie i działaniach zawsze pokazywał czym jest Boża miłość w codzienności człowieka. Także my chcemy się pochylić nad zagadnieniem miłości miłosiernej Stwórcy, zwłaszcza tej, która objawia się w sakramencie pokuty i pojednania - wyjaśnia ks. Łukasz Gołaś SAC, współorganizator wydarzenia.

Spotkania, które odbędą się od najbliższego czwartku do niedzieli, nawiązują do tradycji oktaw Epifanii, zapoczątkowanych przez św. Wincentego Pallottiego w 1836 r. Założyciel pallotynów chciał, aby uroczyste obchody oktawy tego święta ukazywały "drogocenną rozmaitość, jaką przyozdobiony jest Kościół święty".

- Uważał ją za walor wspólnoty wierzących. Dlatego też Epifania jest świętem jedności Kościoła w jego różnorodności. Chcemy wykorzystywać to bogactwo i budować także w Kościele krakowskim prawdziwe zjednoczenie - dodaje duchowny, zaznaczając, że w piątek w ramach wydarzenia przewidziano liturgię greckokatolicką, którą poprowadzi proboszcz parafii greckokatolickiej p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie, ks. Piotr Pawliszcze.

Oprócz niego w inne dni Mszy św. o godz. 18:00, a następnie celebracji będą przewodniczyć również: biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Damian Muskus, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski oraz przełożony Prowincji Chrystusa Króla, ks. Zenon Hanas SAC.

Patronami tegorocznej Epifanii są pallotyńscy Słudzy Boży: ks. Franciszek Bryja SAC, ks. Franciszek Kilian SAC, br. Paweł Krawczewicz SAC, ks. Norbert Jan Pellowski SAC, ks. Jan Szambelańczyk SAC i ks. Stanisław Szulmiński SAC. Uczestnikom rekolekcji będzie towarzyszyć figura Dzieciątka Jezus, która jest kopią tej z kościoła SS. Salvatore in Onda w Rzymie.

Osoby, które nie będą mogły przybyć osobiście na wydarzenie, mogą posłuchać nauk rekolekcyjnych poprzez transmisję w Pallotyńskim Radiu Ewangelizacyjnym Pallotti.FM. Szczegółowe informacje i program "Epifanii - rekolekcji dla Krakowa i całego świata" można znaleźć na stronie www.pallotti.fm.

luk / Kraków

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama