Kto uratuje świat, jeśli nie ja? Pielgrzymka wspólnoty Caritas do Niepokalanowa

Kto uratuje świat, jeśli nie ja? – pod tym hasłem odbyła się w sobotę, 18 maja, ogólnopolska pielgrzymka wolontariuszy, pracowników i podopiecznych Caritas.

Po raz pierwszy wspólnota Caritas spotykała się w Niepokalanowie, aby wspólnie modlić się, bawić i inspirować do działania.

Patronami tegorocznej Pielgrzymki byli św. Maksymilian Maria Kolbe oraz św. Jan Paweł II, który 18 maja 2019 roku skończyłby 99 lat.

– Bardzo się cieszę, że przyjechaliście tutaj z całego kraju, z wielu diecezji, na wspólną modlitwę, wzajemne poznanie się i integrację – powitał uczestników ks. Marcin Iżycki, Dyrektor Caritas Polska – Pielgrzymka to również forma podziękowania za cały rok waszej pracy.

W pielgrzymce udział wzięło ponad 2000 osób – pracowników i wolontariuszy Caritas, seniorów-beneficjentów programów społecznych i nie tylko.

Na terenie klasztoru oo. Franciszkanów znalazły się stoiska Caritas Polska prezentujące działania w kraju i za granicą, namiot Banku Pocztowego związany ze wspólnym programem Caritas „Uratuję Cię” oraz kiermasze Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Na uczestników pielgrzymki czekał ponadto bogaty program: koncerty chrześcijańskiego rapera „Tau” i ludowego zespołu z Caritas Archidiecezji Krakowskiej, spotkanie na temat sytuacji w Syrii „Skazani”, prezentacja projektów ekologicznych Caritas Polska oraz pokazy filmowe.

Podczas całego wydarzenia wolontariusze mogli wziąć udział w grze terenowej, która sprawdzała wiedzę na temat działań Caritas w Polsce, Niepokalanowa i św. Maksymiliana. Finał, który sprawdzał zdobyte podczas gry informacje, wzbudził bardzo dużo emocji. Nagroda –  sfinansowanie projektu dobroczynnego o wartości 1000 zł – trafiła do wolontariuszy Caritas diecezji rzeszowskiej. Gratulujemy!

Homilię podczas Mszy św. w sanktuarium w Niepokalanowie wygłosił bp Wiesław Szlachetka, przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski. Wezwał uczestników do zabrania ze sobą do domu owoców pielgrzymki: – Codziennie mobilizujmy się do działania, pytajmy siebie samych zgodnie z hasłem tego wydarzenia: „Kto uratuje świat, jeśli nie ja?”.

Pielgrzymka była świetną okazją do wymiany wzajemnych doświadczeń między uczestnikami, a także do pozyskania informacji o trwających akcjach i projektach. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za bycie częścią wspólnoty Caritas w Polsce, za codzienną służbę i poświęcenie!

źródło: Zespół Prasowy Caritas Polska

« 1 »

reklama

reklama

reklama