Licheń: Podążali szlakiem Bożego Miłosierdzia

Ponad 40-osobowa grupa pielgrzymów z Ameryki nawiedziła Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

Pielgrzymi spędzili w Licheniu dwa dni, w trakcie których zwiedzili sanktuarium i odpoczywali korzystając z pięknej, złotej, polskiej jesieni. Zwiedzając kraj św. Jana Pawła II wierni podążają szlakiem Bożego Miłosierdzia. 

„W pielgrzymce do Polski uczestniczą w większości wierni ze stanu Minnesota, z parafii pw. Wszystkich Świętych z miejscowości Lakeville. W grupie są także pielgrzymi z Chicago i Nowego Jorku. Pielgrzymka została zorganizowana dzięki ks. Tomowi Wilsonowi, proboszczowi wspomnianej parafii, który chciał przybyć do Polski i wraz z parafianami podążać śladami św. s. Faustyny Kowalskiej i Bożego Miłosierdzia” – wyjaśnił pan Dennis Gaetano, kierownik pielgrzymki, pracujący w biurze podróży Mater Dei Tours. 

Jak dodał, biuro jest poświęcone Matce Bożej Fatimskiej i od 1995 roku organizuje prawdziwe pielgrzymki do miejsc kultu maryjnego na całym świecie.

- „Zwiedzanie Polski zaczęliśmy w Krakowie, gdzie spędziliśmy 5 dni. W związku z tym, że cała pielgrzymka jest poświęcona poszukiwaniu śladów Bożego Miłosierdzia, nasza podróż związana jest ze św. s. Faustyną Kowalską. W Krakowie modliliśmy się oczywiście w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Byliśmy w Wadowicach, rodzinnym mieście św. Jana Pawła II, a także w Zakopanem, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, gdzie papież Jan Paweł II celebrował Mszę św. w 1997 roku” – wyjaśnił pan Gaetano.

Jadąc na północ naszego kraju, goście z USA zatrzymali się także na Jasnej Górze oraz Głogowcu, gdzie znajduje się dom rodzinny św. s. Faustyny Kowalskiej oraz w kościele w Świnicach Warckich. Zwiedzili także Oświęcim i Wieliczkę. 

W Licheniu pielgrzymi z USA zwiedzili sanktuarium w towarzystwie przewodnika, który zapoznał ich z historią objawień i miejsca kultu. Goście zwiedzili bazylikę górną, gdzie indywidualnie modlili się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Uczestniczyli także w Eucharystii sprawowanej w ojczystym języku w kaplicy poświęconej św. Stanisławowi Papczyńskiemu, założycielowi Zgromadzenia Księży Marianów. Mszy św. przewodniczył podróżujący z wiernymi proboszcz parafii  pw. Wszystkich Świętych, ks. Tom Wilson.

źródło: Robert Adamczyk, Biuro Prasowe Sanktuarium

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama