Licheń: Z pokłonem u Matki Bożej Licheńskiej

Zboczyli z trasy kilkadziesiąt kilometrów, aby przyjechać do Lichenia i pokłonić się Matce Bożej Licheńskiej.

Pielgrzymi z trzeciej grupy 37. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej na Jasną Górę przybyli do Lichenia, aby pomodlić się podczas Mszy św. w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej.

„Wyszliśmy z naszego diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu w czwartek, 1 sierpnia, a we wtorek, 13 sierpnia wchodzimy na Jasną Górę. W naszej grupie idzie nieco ponad 50 osób, natomiast cała pielgrzymka z naszej diecezji liczy ok. 400 pątników” – wyjaśnił ks. Wiesław Hnatejko ze Złocieńca. 

Pielgrzymom w drodze towarzyszy hasło „Wierzę w Chrystusa”. - „Podczas naszej pielgrzymki rozważamy Credo. Każdego dnia „rozkładamy na czynniki pierwsze” tematy dotyczące naszej wiary, zastanawiamy i rozważamy główne prawdy wiary” – dodał kapłan.

Na pytanie, dlaczego zdecydowali się nawiedzić licheńskie sanktuarium, ks. Hnatejko odpowiada: - „Licheń jest szczególnym miejscem na mapie Polski i dlatego postanowiliśmy tu przybyć. Zboczyliśmy nieco z naszej trasy, aby tu przyjechać. Ten dzień jest dla nas dniem nieco spokojniejszym, mamy do przebycia mniejszy odcinek, dlatego zrodziła się taka myśl, aby autobusem podjechać do Lichenia z oddalonego o 30 km Rzgowa”. 

W 37. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej na Jasną Górę posługę duszpasterską sprawuje ok. 20 księży, z czego dwaj opiekują się grupą trzecią, która zawitała do Lichenia: ks. Grzegorz Toporkiewicz z parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Świdwinie oraz ks. Wiesław Hnatejko z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Złocieńcu. Kapłanom pomaga także kleryk Michał. W grupie trzeciej pielgrzymują wierni m.in.  z Drawska, Złocieńca, Świdwina i Połczyna.

Jak dodali, to ich druga wizyta w Licheniu w trakcie pielgrzymowania na Jasną Górę. Wyrazili nadzieję, że nawiedzenie tutejszego sanktuarium stanie się tradycją w trakcie wędrowania na Jasną Górę w przyszłych latach.

Robert Adamczyk, Biuro Prasowe Sanktuarium

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama