Misyjne Seminarium Redemptoris Mater – wywiad z ks. Michałem Jaworskim – rektorem

Pośród różnych seminariów, kształcących przyszłych duchownych, są również Seminaria Misyjne Redemptoris Mater. W tym miesiącu w Łodzi rozpoczęło swoją działalność jedno z nich.

W święto św. Mateusza ewangelisty tj. 21 września br. ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś powołał do istnienia Międzynarodowe Archidiecezjalne Seminarium Misyjne Redemptoris Mater pod patronatem: Najświętszej Maryi Panny Redemptoris Mater, Patrona Archidiecezji Łódzkiej - św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, czterech Ewangelistów i świętego Anterosa papieża, męczennika. Na urząd rektora tegoż seminarium powołany został związany z Drogą Neokatechumenalną ks. Michał Jaworski.

Seminarium zainaugurowało swoją działalność 3 października, br., a pierwszymi, którzy rozpoczęli swoją formację w Łodzi są klerycy z Polski (3) z Hiszpanii (1) oraz z Włoch (2).

O tym, czym jest Droga Neokatechumenalna, jak wygląda formacja na Drodze, jak to się stało, że w Łodzi powstało drugie w Polsce Seminarium Redemptoris Mater, kto może do niego wstąpić oraz ile trwa formacja, opowiada w wywiadzie udzielonym portalowi Archidiecezja Łódzka ks. Michał Jaworski – rektor łódzkiego seminarium misyjnego.

Źródło: Biuro Prasowe Archidiecezji Łódzkiej

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao