reklama

Na Polach Lednickich jest już 60 000 pielgrzymów!

O 17.00 nastąpiło oficjalne otwarcie XXIII Spotkania Młodych LEDNICA 2000 pod hasłem "Wiesz, że Cię kocham".

O godzinie 12.00 zaraz po powitaniu pielgrzymów przez Duszpasterzy Wspólnoty LEDNICA 2000 o. Wojciecha Prusa OP i o. Mateusza Kosiora OP, rozpoczął się Anioł Pański, prowadzony przez o. Nikodema Brzózę OP oraz Trzeci Zakon.

O godzinie 15.00 rozpoczęła się koronka do Miłosierdzia Bożego. Zaraz po koronce wysłuchano przesłania z Panamy; słowo do uczestników Spotkania Młodych skierował bp Marek Solarczyk oraz Bartek Placak, wolontariusz który spędził w Panamie rok, a także Milagros, mieszkanka Panamy, która podczas ŚDM zakochała się w tańcach lednickich. Można było również usłyszeć pozdrowienia od abp Jose Domingo Ulloa Mendieta z Panamy, który pobłogosławił zebranych na Polach Lednickich.

O 17.00 nastąpiło oficjalne otwarcie XXIII Spotkania Młodych LEDNICA 2000 pod hasłem "Wiesz, że Cię kocham". Przy dźwiękach Bogurodzicy i Hymnu III Tysiąclecia rozpoczęła się uroczysta i tradycyjna procesja otwierająca Spotkanie Lednickie, zakończona przemówieniami Duszpasterzy Wspólnoty LEDNICA 2000, Prymasa Polski abp Wojciecha Polaka, Prowincjała Zakonu Polskich Dominikanów o. Pawła Kozackiego OP oraz Pani prof. Bogumiły Koniewskiej. W procesji przez Drogę Trzeciego Tysiąclecia przeszedł krzyż lednicki od św. Jana Pawła II, Sztandar Szkoły Wiary na Polach Lednickich, relikwie św. Wojciecha z Gniezna, relikwie św. Dominika, św. Jacka i św. Tomasza z Akwinu, Bamberki z Towarzystwa Bambrów Poznańskich, św. Pierwsi Męczennicy Polski (Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak, Krystyn), delegacje, zaproszeni goście, biskupi, rektorzy, Stypendyści Fundacji Dzieło III Tysiąclecia, delegacje międzynarodowe, Ułani z 15. Pułku Ułanów Poznańskich, a także Damska Sekcja Konna.

Zachęcamy do oglądania TRANSMISJI NA ŻYWO >>

źródło: Wspólnota Lednica2000

Zobacz także: Pierwsi pielgrzymi już na Polach Lednickich! >>

Galeria >>

« 1 »
TAGI:

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao