Niepokalane Poczęcie na Jasnej Górze

Dziś na Jasnej Górze, na wzór Rzymu, miał miejsce "Hołd z kwiatów" dla Maryi Niepokalanej. Jest on wyrazem miłości do Matki Bożej oraz modlitwą za tych, którzy ranią Jej oblicze. Oprócz tego, w tegorocznej uroczystości zbiega się także kilka rocznic.

Pauliński kościół pod wezwaniem Ducha Świętego, skąd do Częstochowy wyrusza Warszawska Pielgrzymka Piesza i gdzie rozpoczęła modlitwa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, to od dziś Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia. Dlatego „Hołd z kwiatów” to też przypomnienie o wartości każdego ludzkiego życia i tego, że modlitwa za dziecko nienarodzone a zagrożone w łonie matki ma wielką moc.

W symbolicznych białych różach składanych pod figurą Niepokalanej na placu pielgrzymi zawierzają Kościół, Ojczyznę i świat. Zawierzenie trwać będzie też w czasie Apelu o 21.00. Dziś mija 66. rocznica tej najbardziej znanej jasnogórskiej modlitwy.

Przeor Jasnej Góry, o. Marian Waligóra przypomina także, że 8 grudnia od 10 lat jest dniem szczególnej pamięci o papieżu, który teraz bardzo potrzebuje naszego wsparcia: „jest to jakiś specyficzny czas oczyszczenia i wiemy, że ta posługa wiąże się też z wielkim zmaganiem, ale widzimy też w papieżu Franciszku to wielkie zaufanie do Maryi, pamiętamy jego obecność tu na Jasnej Górze, która mocno wyryła się w naszych sercach, ta jego maryjność jest też przypomnieniem nam, żebyśmy zawsze zawierzali Niepokalanej”.

Źródło: Vatican News

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao