Nowy portal dominikanów: kaznodziejska platforma wideo

Polscy dominikanie startują z nowym portalem wideo. Jego szefem jest o. Adam Szustak OP.

Polscy dominikanie startują z nowym portalem wideo. Jego szefem jest o. Adam Szustak OP.

Na nowej platformie kaznodziejskiej będzie można obejrzeć codziennie kilka nowych filmów realizowanych z udziałem dominikanów oraz świeckich. Powstający portal oraz wieloletnia, aktywna obecność dominikanów w Internecie jest wpisana w trwającą osiem wieków tradycję głoszenia Ewangelii „wszystkim, wszędzie i na wszelkie możliwe sposoby”.

 

Od kilkunastu lat dominikanie w Polsce, korzystają z sukcesem z wirtualnej ambony. Przez ostatnie lata przygotowali setki nagrań: video blogów, wykładów czy codziennych homilii. Teraz pod adresem DOMINIKANIE.PL będzie można znaleźć kilkanaście nowych filmów tygodniowo. Znajdą się tam serie biblijne, teologiczne, liturgiczne oraz te dedykowane dzieciom, rodzinom i miłośnikom kultury. Ich autorami są m.in. o. Adam Szustak OP, o. Jacek Salij OP, o. Wojciech Jędrzejewski OP, o. Paweł Krupa OP, o. Tomasz Nowak OP i wielu innych.

 

To idealne miejsce dla osób pragnących rozwijać i kształtować dojrzałą wiarę w oparciu o rzetelną biblijną wiedzę, nauczanie Kościoła, przystępny język oraz atrakcyjną formę.

 

Wokół dominikańskiego projektu  zgromadziło się w ciągu ostatnich miesięcy, kilkadziesiąt osób, realizujących filmy na wysokim poziomie merytorycznym i artystycznym. Twórczej pracy zespołu pracującego przy portalu, służy dedykowane dla projektu studio na warszawskim Żoliborzu. Jego wynajem był możliwy dzięki finansowemu wsparciu tysięcy osób, widzów internetowego kanału Langusta na palmie.

 

Korzystanie z portalu będzie darmowe, nie będzie związane z jakąkolwiek formą płatnej subskrypcji.

 

Portal będzie się nieustannie rozwijał, poszerzając swoją ofertę i dodając nowe funkcjonalności. Już wiosną dostępna będzie aplikacja mobilna dominikanie.pl.

 

Szefem projektu jest o. Adam Szustak OP, znany dominikański rekolekcjonista i kaznodzieja, dyrektor Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego w Łodzi. Wokół niego nad projektem pracuje kilka osób - świeccy i zakonnicy.

 

Portal dostępny będzie pod adresem dominikanie.pl, oficjalna strona

polskich dominikanów znajdzie się pod adresem info.dominikanie.pl

Strona dominikanów

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama