reklama

Pielgrzymka pracowników wodociągów do Lichenia

Około tysiąca osób przybyło 11 maja do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w ramach XXI Pielgrzymki Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. 11 maja wszystkie służby komunalne obchodziły Dzień Komunalnika.

Pielgrzymi uczestniczyli w drodze krzyżowej w grąblińskim lesie, miejscu objawień Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski, a następnie we Mszy Św. w licheńskiej bazylice pod przewodnictwem ks. Adama Stankiewicza MIC, wicekustosza sanktuarium. Ks. Grzegorz Krząkała, krajowy duszpasterz pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska wygłosił natomiast homilię. Zwrócił uwagę na fragment odczytanej tego dnia Ewangelii według św. Jana, rodz. 6: „Od tego czasu wielu uczniów Jego odeszło i już z Nim nie chodziło”. –Dzisiejsza Ewangelia nie pokazuje nam Pana Jezusa, który rezygnuje z człowieka. Ale przychodzi taki moment, kiedy człowiek idący za Jezusem musi zrobić istotny krok, aby zrozumieć, kim jest Jezus Chrystus i czego od człowieka wymaga. Łatwo było towarzyszyć Jezusowi, gdy karmił czy uzdrawiał chorych. A kiedy zaczyna mu przedstawiać tajemnice Eucharystii, zapowiada coś bardzo trudnego, człowiek wtedy nie potrafi przyklęknąć i przyjąć prawdy. Człowiek tak długo idzie za Jezusem, jak długo on spełnia jego oczekiwania, ale Jezus go nie przekreśla – zaznaczył ks. Krząkała. – Dzisiejsza Ewangelia przypomina, że Chrystus wymaga od nas bezkompromisowości. Przestrzega nas, byśmy w żaden sposób nie próbowali fałszować nauki Pana Jezusa. Czy dla mnie Chrystus i jego słowo to naprawdę słowo życia wiecznego? Jesteśmy u Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski, która uczy postawy bezkompromisowości – mówił homilista.

W Eucharystii uczestniczyło wiele pocztów sztandarowych oraz m.in. Ryszard Wałach, przewodniczący Rady Krajowej Duszpasterstwa Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Polsce. – Przywozimy do Matki Bożej Licheńskiej swoje prywatne intencje i te, które powierzają nam zarządy zakładów pracy, z których przyjeżdżamy. Zaczęliśmy pielgrzymowanie od Kalisza, sanktuarium św. Józefa, a następnie spotykamy się z Matką Bożą Licheńską Bolesną Królową Polski. Wybraliśmy to właśnie sanktuarium, ponieważ ponad dwadzieścia lat temu chcieliśmy wspomóc jego budowę. Chcemy uczcić świętowanie Dnia Komunalnika, dziękując Matce Bożej.

Licheń Stary, 12 maja 2019 r.                       

Amelia Siuda-Koszela, Biuro Prasowe Sanktuarium

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama