Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Pelplińskiej

120 cyklistów zawitało dziś (10.08) do licheńskiego sanktuarium, by zawierzyć się Matce Bożej. Uczestników 21. Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę zgromadzonych w kaplicy św. o. Stanisława Papczyńskiego, powitał ks. Adam Stankiewicz MIC, wicekustosz licheńskiego sanktuarium.

Pielgrzymi odprawili indywidualną Mszę św. której przewodniczył ks. bp Arkadiusz Okroj, biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej, który przez wiele lat był uczestnikiem rowerowych pielgrzymek na Jasną Górę. W wygłoszonej homilii podkreślił, jak niezwykle istotne są relacje międzyludzkie:

„Najważniejsze są relacje między osobami, które sobie wzajemnie służą. Będziemy zanurzeni w Chrystusie - taki jest cel - od niego wyszliśmy i do niego zmierzamy. To wynika z naszej wolnej woli, czy chcemy służyć czy też nie”.

Po Eucharystii grupa udała się przed Cudowny Obraz, by pokłonić się Matce Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski.

Jak zaznaczył ks. Tomasz Syldatk, kierownik grupy, bardzo ważnym aspektem pielgrzymki jest nie sama podróż, ale czas na refleksję, modlitwę czy rozważania w drodze.

„Licheń jest wspaniałym sanktuarium, ale przede wszystkim nie ma jak u Mamy, do której zmierzamy. Chcemy już tutaj Jej wizerunek odkryć (Matki Bożej Bolesnej), aby jeszcze bardziej tam, na Jasnej Górze, kolejny wizerunek Najświętszej Panienki, tej samej Matki, na nowo doświadczyć” – powiedział kapłan.

Pielgrzymka jest podzielona na 4 grupy. W każdej znajduje się około 30 osób. Rowerowi pielgrzymi mają do przebycia około 600 km. Na Jasną Górę dotrą 13 sierpnia w godzinach porannych.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama