Pogrzeb bp. Tadeusza Pieronka: ważne informacje

Dziś po południu w Krakowie rozpocznie się pogrzeb zmarłego przed kilku dniami bp. Tadeusza Pieronka.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczynają się dzisiaj, 2 stycznia o godz. 15.45 importą ciała Zmarłego do Katedry na Wawelu. O 16.00 roczpoczynają się nieszpory, a o 16.30 Msza św. pod przewodnictwem Kard. Stanisława Dziwisza, koncelebrowana przez Abp Marka Jędraszewskiego. Homilię wygłosi Ks. Prof. Jacek Urban.

Msza św. pogrzebowa ze złożeniem ciała Zmarłego do krypty w kościele śś. Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej rozpocznie się 3 stycznia w czwartek o godz. 16.00 pod przewodnictwem Abp. Marka Jędraszewskiego metropolity krakowskiego, homilię wygłosi Abp Grzegorz Ryś - metropolita łódzki.

Informacja dla osób i instytucji zajmujących się obsługą medialną: obsługa medialna uroczystości pogrzebowych śp. Ks. Bp. Tadeusza Pieronka zarówno w Katedrze na Wawelu 2 stycznia, jak w kościele śś. Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej w Krakowie  odbywa się bez akredytacji. Potrzebne jest jedynie wcześniejsze zgłoszenie mailowe lub telefoniczne Państwa udziału Ks. Proboszczom - w Katedrze Ks. Prałatowi Zbigniewowi Sochackiemu, w kościele śś. Piotra i Pawła Ks. prof. Janowi Machniakowi. W razie pytań do dyspozycji jest biuro prasowe Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, ponieważ uczelnia jest organizatorem uroczystości oraz biuro prasowe archidiecezji.

« 1 »

reklama

reklama

reklama