Polska pod Krzyżem – akcja społeczna o wymiarze duchowym w Polskim Radiu

Polskie Radio, jako patron medialny akcji "Polska pod Krzyżem", będzie ją szeroko relacjonowało - czytamy w przekazanym KAI komunikacie publicznego nadawcy.

„Polska pod Krzyżem” to inicjatywa społeczna. Nie zainspirował jej ani Kościół, ani politycy - zauważa Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.

Publikujemy treść komunikatu Polskiego Radia:

W sobotę 14 września na lotnisku Kruszyn we Włocławku odbędzie się wydarzenie „Polska pod Krzyżem”. To spotkanie modlitewne, któremu towarzyszyć będą konferencje, pokazy multimedialne, świadectwa. Organizatorzy spodziewają się wielu tysięcy uczestników. Polskie Radio, jako patron medialny akcji, będzie ją szeroko relacjonowało.

„Polska pod Krzyżem” to inicjatywa społeczna. Nie zainspirował jej ani Kościół, ani politycy, to jej wielka wartość – zwraca uwagę Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych. – Uczestnicy spotkają się, by zamanifestować swoje przywiązanie do wartości chrześcijańskich. Zaangażowanie mediów publicznych nie powinno więc nikogo dziwić – dodaje.

Organizatorami akcji są Lech Dokowicz i Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, którzy w latach poprzednich zorganizowali podobne wydarzenia: w 2016 roku „Wielką Pokutę” (na Jasnej Górze uczestniczyło w niej ponad 200 tys. osób) oraz w 2017 roku – „Różaniec do Granic” (milion uczestników). – Krzyż, czyli cierpienie – mówi Maciej Bodasiński – jest tym, co łączy wszystkich ludzi, i wierzących, i niewierzących. Różnica polega na tym, w jaki sposób je przeżywamy. Wszystkich, wierzących czy nie, zapraszamy więc do Włocławka.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę 14 września o godz. 11.00 i potrwa do niedzielnego poranka. Najważniejszym punktem dnia będzie Droga Krzyżowa o godz. 20.00. Jej przebieg transmitować będzie radiowa Jedynka. Od północy do godz. 3.00 na antenie Programu 1 Polskiego Radia wyemitowana zostanie specjalna audycja, w której znajdą się m.in. relacje z nocnego czuwania.

W niedzielę materiały podsumowujące spotkanie modlitewne pojawią się w audycji „Familijna Jedynka” oraz w „Muzycznych rozmowach” w radiowej Trójce. A relacje reporterskie nadane zostaną w serwisach informacyjnych w Jedynce, Trójce i Polskim Radiu 24. 

Specjalny serwis przygotował portal: polskieradio24.pl

Więcej informacji na stronie: polskieradio24.pl/321/8314 oraz polskapodkrzyzem.pl

Rozmowa z Lechem Dokowiczem i Maciejem Bodasińskim w Klubie Trójki: polskieradio.pl/9/396/Artykul/2366858,Cala-Polska-pod-Krzyzem

PR, tk / Warszawa

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao