Polska pomaga. Finał kampanii

Pomoc dla dzieci, seniorów i osób bezdomnych – to tematy, które szczególnie mocno wybrzmią w ostatniej przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia odsłonie kampanii Caritas i TVP „Polska pomaga”.

Centrum wydarzeń będzie Archidiecezjalne Centrum Charytatywne im. Jana Pawła II w Olsztynie.

Kampania „Polska pomaga” obejmuje cykl programów emitowanych w kolejne niedziele adwentu na ogólnopolskich i regionalnych antenach TVP, ukazujący różnorodność działań pomocowych Caritas i zachęcający do niesienia pomocy potrzebującym. W niedzielę 22 grudnia przedstawione zostaną m.in. kolonie Caritas jako jedno z głównych dzieł finansowanych dzięki Wigilijnemu Dziełu Pomocy Dzieciom, czyli świecom Caritas rozprowadzanym przed Bożym Narodzeniem w kościołach w całej Polsce.

Okres przedświąteczny sprzyja ofiarności, otwiera nas na potrzeby innych, zwłaszcza tych najbardziej bezbronnych i bezradnych – chorych dzieci, wymagających wsparcia seniorów, czy osób bezdomnych. Dedykowane właśnie im inicjatywy, m.in. opieka hospicyjna dla dzieci oraz wigilie Caritas dla osób samotnych i bezdomnych – znajdą swoje miejsce w niedzielnych programach TVP. Na antenie TVP1 zaplanowano wejścia na żywo o godz. 11.48 (w trakcie programu „Między ziemią a niebem”), 13.05 oraz 14.05.

Oprócz relacji nadawanych z Olsztyna, rozmów z pracownikami, wolontariuszami i podopiecznymi tamtejszych placówek, przedstawione zostaną również materiały zrealizowane w innych rejonach Polski. Zaprezentowany zostanie m.in. projekt Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, realizowany we współpracy z miastem stołecznym Warszawa, w ramach którego wsparcie w postaci kompleksowego sprzątania mieszkań i drobnych usług remontowych otrzymują samotni warszawscy seniorzy. Ekipy TVP odwiedzą również małych podopiecznych serwisu UratujeCie.pl, którzy potrzebują środków na kosztowne leczenie; będą też w placówkach dla uzależnionej młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną.

Relacje w postaci wywiadów, połączeń z placówkami Caritas w różnych rejonach Polski z kolejnych niedziel adwentu są dostępne na stronie https://polskapomaga.tvp.pl/28128193/wideo.

KAMPANIĘ „POLSKA POMAGA” MOŻNA WESPRZEĆ POPRZEZ:

- SMS charytatywny o treści POLSKAPOMAGA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT),
- Świecę – cegiełkę Caritas dostępną w parafiach,
- Wpłaty na konto CARITAS POLSKA, ul. Okopowa 55, 01-043 Warszawa: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem „POLSKA POMAGA”

Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i liczymy na mobilizację w ostatnich dniach kampanii.

Centrum Medialne Caritas Polska

« 1 »

reklama

reklama

reklama