Różaniec Śpiewany Live w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli

Różaniec Śpiewany Live to cykl koncertów modlitewnych w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie, które odbywają się w dniach 28-31 października o 19:00.

- Projekt powstał z potrzeby głębszego przeżywania i odkrycia na nowo jednej z najbardziej znanych modlitw Kościoła. Aranżacje zostały skomponowane i nagrane dla "Modlitwy w Drodze", ale nikt nigdy i nigdzie ich na żywo nie wykonał – tłumaczą organizatorzy wydarzenia.

Podczas cyklu koncertów zaplanowano 4 aranżacje muzyczne modlitwy różańcowej, skomponowane przez Mateusza Banasiuka. W związku z różnorodną formułą aranżacji współpracy w interpretacji, zaproszono profesjonalnych muzyków z różnych warszawskich ośrodków artystycznych. Grupy wykonawców zaangażowanych w projekt zostały dobrane w taki sposób, żeby ich muzyczna specjalizacja pozwoliła na naturalne wejście w charakter “opowiadanej” przez nich części różańca.

Oprawie muzycznej wydarzenia towarzyszą rozważania poszczególnych tajemnic, przygotowane przez o. Romana Groszewskiego SJ. Mają one umożliwić głębsze zanurzenie się w historie związane z poszczególnymi tajemnicami różańca.

- Aranżacje muzyczne czterech części różańca odpowiadają ich duchowemu charakterowi oraz uczuciom, które mogą towarzyszyć nam w modlitwie. Tak jak rozważając kolejne momenty z życia Jezusa odczuwamy różne emocje, tak ich muzyczne interpretacje są odmienne w swoim charakterze. Muzyczna opowieść o danej tajemnicy nieprzypadkowo jest snuta w konkretnym stylu muzycznym: tajemnice radosne w interpretacji akustycznej przenoszą słuchacza w klimat drogi pielgrzymkowej do Częstochowy; chór męski w części bolesnej stwarza nastrój wielkiej powagi dla tego, co się właśnie wydarza w rozważanych przez nas tajemnicach; tajemnice światła zostały opracowane na zespół jazzowy, który w sposób unikalny przeprowadza odbiorcę przez dorosłe życie Jezusa od Jego chrztu do Ostatniej Wieczerzy; tajemnice chwalebne, ułożone (nie)klasycznie na kwartet saksofonowy pozwalają zagłębić się w szczęśliwe, ale i trudne do zrozumienia zmartwychwstanie – zachęcają pomysłodawcy wydarzenia.

Za organizację koncertów odpowiadają Fundacja „Back Home”, której misją jest prowadzenie i wspieranie działalności kulturalnej, edukacyjnej, charytatywnej oraz pomocy społecznej opartej o wartości chrześcijańskiej; Mateusz Banasiuk - reżyser dźwięku, producent muzyczny, kompozytor, dyrygent, pianista, organista i wokalista, członek duszpasterstwa DĄB; o. Roman Groszewski SJ - jezuita, duszpasterz akademicki w jezuickim duszpasterstwie DĄB oraz Marcelina Koprowska - sekretarz Rady Parafialnej w parafii św. Andrzeja Boboli w Warszawie, również związana ze wspólnotą DĄB.

Do pokrycia finansowego projektu potrzebne jest wsparcie darczyńców, dlatego inicjatorzy koncertu za pośrednictwem platformy katolikwspiera.pl, zachęcają do udzielania pomocy pod adresem: https://www.katolikwspiera.pl/rozaniec-spiewany-live.html

- Żeby zrealizować ten pomysł - cztery koncerty - potrzebujemy zgromadzić środki, które pozwolą nam pokryć koszty projektu (wynagrodzenie dla muzyków, wynajęcie sprzętu nagłośnieniowego i oświetleniowego wraz z technikami, koszty promocji wydarzenia) - 25 000 złotych, z których część zbieramy właśnie tutaj. Chcemy z pomocą artystów stworzyć przestrzeń do zagłębienia się w tajemnice różańca. Przestrzeń pełną muzyki i malowanych przez nią obrazów. Przestrzeń pełną Boga, który przez swoje Wcielenie stał nam się bliski, choć nigdy nie przestanie być Tajemnicą – czytamy na stronie akcji.

Koncerty odbywają się w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie (ul. Rakowiecka 61) w dniach 28-31 października 2019 r., codziennie o godzinie 19:00. Wstęp jest wolny.

Aranżacje są dostępne również na platformie Modlitwa w drodze: https://modlitwawdrodze.pl/modlitewnik/rozaniec-spiewany-aranzacje-wwa/

ar / Warszawa

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna
Pekao