Rozbłysły światełka na choince przed Oknem Papieskim na Franciszkańskiej 3

XIII Choinka przed Oknem Papieskim rozpoczęła się o godz. 15.30 zabawą z wodzirejami. O godz. 16.00 na scenie pojawiła się kapela z Raby Wyżnej – Mała Armia Janosika, która zaśpiewała tradycyjne kolędy i pastorałki.

Podczas spotkania przed Oknem Papieskim metropolita krakowski opowiedział dlaczego choinka wiąże się ze świętami Bożego Narodzenia. Jezus przyszedł na świat, by ludzie wygnani z raju na powrót mogli korzystać z owoców drzewa życia. – Choinka przypomina nam o radości, że jest Bóg, nasz Ojciec bogaty w miłosierdzie, który poprzez Swojego Syna przygarnie nas do siebie i zbawi – powiedział arcybiskup. Wyraził swą wdzięczność wszystkim tym, którzy pomogli w organizacji wydarzenia i życzył zebranym błogosławionych świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego dobrego w nowym roku.

Po zapaleniu światełek przybył św. Mikołaj, który rozdał dzieciom prezenty. Na zakończenie wydarzenia arcybiskup udzielił zebranym swego pasterskiego błogosławieństwa.

W Pałacu Arcybiskupów Krakowskich abp Marek Jędraszewski podziękował wszystkim partnerom „Choinki”, którymi w tym roku są: Chemobudowa-Kraków, MPK, Lasy Państwowe, MPO, Krakow Airport, Wawel, ZUE, Bukowina, Autoremo, Skawa, fundacja Chomik, Noworolski.

Każdego roku pod Oknem Papieskim odbywa się wspólne zaświecanie choinki, w obecności arcybiskupa oraz wiernych. Spotkanie to nawiązuje do tradycji stawiania świątecznego drzewka na Placu św. Piotra w Rzymie. W tym roku choinka przy Franciszkańskiej 3 rozświetliła się po raz trzynasty. Drzewko pochodzi z Nadleśnictwa Nawojowa – z drzewostanu gospodarczego w leśnictwie Roztoka Wielka. Leśnicy wytypowali jodłę, która ma około 40 lat i mierzy 15,5 metra.

źródło: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej, diecezja.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama