Ruszyły „Roraty” z o. Adamem Szustakiem

Wyjdźcie naprzeciw temu wybawieniu, które Pan Bóg chce wam dać! – apeluje o. Adam Szustak. Na YouTube’owym kanale „Langusta na palmie” rozpoczęła się dziś kolejna adwentowa seria nagrań znanego dominikańskiego rekolekcjonisty pt. „Roraty”.

- Zajmujemy się Panem Jezusem. Jego imionami. W zeszłym roku przeszedłem z wami przez kilkanaście imion Pana Jezusa, czyli kilkanaście różnych sposobów w jakie On jest opisywany, po to byśmy mogli się mu trochę poprzyglądać i dowiedzieć czegoś ważnego dla siebie. W tym roku będziemy to kontynuować – tłumaczy vloger.

Krótkie filmiki z cyklu „Roraty” będą publikowane codziennie, od poniedziałku do soboty, przez cały Adwent. Są one kontynuacją zeszłorocznego cyklu opisującego imiona i przymioty Jezusa.

Jak tłumaczy dominikanin, każdy katolik powinien naśladować Jezusa, dlatego należy najpierw odkryć jaki On naprawdę był.

- Pan Jezus jako człowiek był najwspanialszą wersją człowieka jaka tylko może istnieć, był spełnieniem ideału jako człowiek. Chciałbym żebyśmy się mu trochę poprzyglądali i nauczyli się od Niego człowieczeństwa. Tego kim mamy być – wyjaśnił rekolekcjonista. W każdym odcinku serii o. Szustak będzie również dawał swoim słuchaczom pewne zadanie do wykonania lub myśli do przemodlenia.

Pierwszy odcinek cyklu odnosi się do imienia „Jezus” czyli „Bóg jest zbawieniem”. Jak podkreśla o. Szustak, Adwent jest specjalnym czasem, w którym człowiek może pozwolić Bogu się „wybawić, wyciągnąć człowieka ze złych rzeczy i skłonności, w których jest on uwikłany”. – Chciałbym żebyście dziś poszukali miejsca w sobie, gdzie potrzebujecie ratunku, wybawienia, Bożego wejścia w waszą sytuację – zachęcił kapłan, apelując: „Wyjdźcie naprzeciw temu wybawieniu, które Pan Bóg chce wam dać!”.

Wieczorem na kanale „Langusta na palmie” ruszą również rekolekcje adwentowe.

ar / Warszawa

film: Langusta na palmie - youtube.com - zachęcamy do śledzenia kolejnych odcinków na kanale

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao