Siedlce: Będą mówić o tragedii w Aleppo

Caritas Polska, w ramach kampanii "Skazani. Dotknij ich cierpienia" przybliża dramatyczną sytuację Syryjczyków, którzy doświadczyli grozy wojny.

- Z tego spotkania każdy wyjdzie bogatszy o wiedzę na temat Syrii i sytuacji Syryjczyków – mówi Maciej Dubicki, który razem z ekspertem Caritas Polska i naocznym świadkiem wydarzeń w Aleppo, przyjedzie w środę, 5 czerwca 2019r. do Siedlec w celu promocji programu „Rodzina Rodzinie”. Diecezja siedlecka, za pośrednictwem Caritas Diecezji Siedleckiej, już od ponad 2 lat wspiera tamtejsze rodziny, poszkodowane w wyniku konfliktu zbrojnego i do chwili obecnej zebrała na ten cel niemal 400 tysięcy złotych.

Wyjątkowe spotkanie pod hasłem „Skazani. Dotknij ich cierpienia” odbywa się z lokalnymi społecznościami w całej Polsce. Caritas Polska, w ramach kampanii, przybliża dramatyczną sytuację Syryjczyków, którzy doświadczyli grozy wojny. Tak też będzie i w Siedlcach.

Wśród gości znajdą się: ekspert ds. projektów na Bliskim Wchodzie Pani Sylwia Hazboun (z prelekcją o obecnej sytuacji w regionie) oraz Syryjczyk z Damaszku Pan Farid AbouJrab (podzieli się świadectwem). Mocnym akcentem będzie pokaz materiałów audio-video z relacjami m.in. pracowników Hope Center i duchownych posługujących w Aleppo. Spotkanie zbiegnie się również z projekcją filmu „Kafarnaum” w NoveKino Siedlce, w którym główną rolę gra mały chłopiec – uchodźca z Syrii, zamieszkujący bejruckie slumsy.

Siedlecka Caritas na spotkanie zaprasza wszystkich zainteresowanych losem syryjskich rodzin, a w szczególności darczyńców programu „Rodzina Rodzinie”. Tego dnia możliwy będzie zakup książki „Nadchodzi poranek” Ibrahima Alsabagha, która została wydana, aby wesprzeć program „Rodzina Rodzinie”. Materiał filmowy o programie na: https://www.youtube.com/watch?v=UrJckc9h4lk.

W programie:

11:45 – spotkanie gości z młodzieżą I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa w budynku szkoły przy ul. Floriańskiej 10 w Siedlcach,

18:30 – degustacja kawy syryjskiej w NoveKino Siedlce przy ul. E. Wiszniewskiego 4 w Siedlcach (wstęp: obowiązkowy zakup biletu na film w cenie 16zł),

19:00 – spotkanie pracowników Caritas Polska i gościa z Syrii z widzami NoveKino Siedlce w sali kinowej + projekcja filmu „Kafarnaum”.

-----------------------------------------------------------------------

Program „Rodzina Rodzinie” to przedsięwzięcie, które poprzez zbiórkę pieniędzy wspiera dotknięte skutkami wojny syryjskie rodziny w najcięższych chwilach ich życia. Środki przekazywane są m.in. na żywność, wodę, wynajem schronienia i dostęp do elektryczności. Więcej informacji: www.rodzinarodzinie.caritas.pl.

« 1 »

reklama

reklama

reklama