Szkolenie z ochrony danych osobowych dla duchownych i kleryków diecezji drohiczyńskiej

W dniu 23 lutego 2019 r., w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie w ramach Stałej Formacji Kapłanów odbyło się szkolenie na temat ochrony danych osobowych w Kościele.

Uczestniczyli w nim kapłani oraz klerycy diecezji drohiczyńskiej. Na zaproszenie Księdza Biskupa prof. dr hab. Tadeusza Pikusa wykład wygłosił ks. Piotr Kroczek - Kościelny Inspektor Ochrony Danych.

Wystąpienie dotyczyło podstawowych zagadnień z zakresu ochrony danych osobowych w Kościele katolickim. Prelegent wskazał na zmiany w prawie kanonicznym i polskim regulującym ochronę danych osobowych ze szczególnym uwzględnieniem przepisów RODO oraz Dekretu o ochronie osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim z 13 marca 2018 r.

Podczas spotkania przybliżone zostały także sprawy praktyczne dotyczące głównych przestrzeni przetwarzania danych osobowych w życiu parafii. Kościelny Inspektor Ochrony Danych wskazał także na istotną rolę prawa partykularnego diecezji w kształtowaniu prawidłowych i skutecznych zasad ochrony prawa do prywatności, w tym ochrony danych osobowych przy jednoczesnym uwzględnieniu charakteru działań duszpasterskich w danej diecezji.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama