Tarnów: Cykl szkoleń „Młodzi Media Edukacja” - inspiracja i warsztaty dla młodzieży

Cykl warsztatów ma za zadanie przygotować uczestników do pracy z mediami, wspierać ich w odpowiedzialnym i krytycznym podejściu do przekazywanych informacji a także uczyć promocji wartościowych treści.

W sobotę w Tarnowie młodzi ludzie biorą udział w szkoleniu pod nazwą „Młodzi Media Edukacja”. Cykl warsztatów ma za zadanie przygotować uczestników do pracy z mediami, wspierać ich w odpowiedzialnym i krytycznym podejściu do przekazywanych informacji a także uczyć promocji wartościowych treści.

Szkolenie skierowane jest do młodzieży działającej w stowarzyszeniach katolickich. Zdobyta wiedza ma pomagać w przygotowywaniu informacji dla mediów z działalności na terenie diecezji i oddziałów parafialnych. Osoby biorące w nim udział  mają okazję zostać lokalnymi korespondentami, których zadaniem będzie tworzenie relacji z bieżących wydarzeń do mediów społecznościowych, portali internetowych i wydawnictw.

Szkolenie odbywa się w ramach działalności Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, we współpracy z TV Synaj iz Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży, które jest miejscem rozwoju, nauki i zdobywania doświadczeń dla młodych ludzi. „To organizacja, która przez młodych niesie nadzieję i w duchu wartości dba o przyszłość Polski" – mówi ks. Andrzej Lubowicki Asystent Generalny KSM. Dodaje: „że tak jak w 20-leciu międzywojennym KSM jednoczyło różne środowiska, tak szkolenie w Tarnowie zjednoczyło młodzież z KSM i liderów dekanatów diecezji tarnowskiej”.

Projekt „Młodzi Media Edukacja” jest dofinansowany przez fundację KGHM Polska Miedź w Lubinie, a realizowany jest we współpracy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Fundacji dla Młodzieży, oraz miesięcznika dla młodzieży „Wzrastanie”.

Dorota Glica, pełnomocnik KSM ds. kontaktów z mediami

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama