Tarnów: panamska fiesta potrwa do nocy

Wspólne oglądanie relacji z Panamy i impreza taneczna w klimatach latynosko-lednickich. Tak zapowiada się Fiesta Panamska na Tratwie w Tarnowie.

Duszpasterstwo Akademickie zaprasza wszystkich chętnych, a zwłaszcza młodzież i studentów.

„Duchem jesteśmy w Panamie z papieżem Franciszkiem i z młodymi z całego świata. Będziemy się radować, czuwać i przeżywać te ważne chwile. Panama może być także w Tarnowie” - mówi duszpasterz akademicki ks. Andrzej Augustyn.

Fiesta Panamska rozpocznie się w sobotę (26 stycznia) o 20.00 Mszą św. w intencji Papieża Franciszka i pielgrzymów ŚDM w kościele akademickim. Później będzie degustacja potraw panamsko-tratwowych, impreza taneczna w klimatach latynosko-lednickich, telemost z młodymi diecezji tarnowskiej, którzy są w Panamie.

Po północy nastąpi wspólne oglądanie relacji z czuwania. W niedzielę o 14.00 także będzie duchowa łączność z Panamą podczas relacji telewizyjnej z Mszy posłania. O 18.30 zaplanowano różaniec w intencji papieża Franciszka i młodzieży, a o 19.00 Eucharystia, w trakcie której uczestnicy będą modlić się „o dobrą żonę i dobrego męża”. Natomiast o 20:00 modlitwa uwielbienia i dziękczynienia za ŚDM.

Czuwania modlitewne w łączności z Panamą odbędą się w wielu parafiach diecezji tarnowskiej. W piątek 25 stycznia Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Ciężkowicach organizuje Dekanalne Spotkanie Młodych w łączności z tarnowskimi pielgrzymami w ramach Światowych Dni Młodzieży. Spotkanie rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz Mszą świętą o godz. 15.00 w Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach. Będzie także połączenie z tarnowskimi pielgrzymami, którzy są w Panamie. W programie również jasełka przygotowane przez młodych z KSM Ciężkowice.

Tymczasem KSM w Wojniczu w piątek (25 stycznia) organizuje czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 19.00 w tamtejszym kościele. Uczestnicy będą się duchowo łączyć z młodymi całego świata i Ojcem Świętym Franciszkiem. Podczas czuwania będzie również czas na wspomnienie poprzednich Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

eb / Tarnów

« 1 »

reklama

reklama

reklama