VI Maraton Biblijny w Świdnicy

W kościele pw. św. Józefa w Świdnicy, 16 maja, odbył się VI Maraton Biblijny. Pierwszy fragment - Prolog - przeczytał bp Ignacy Dec.

Inicjatywa polegała na nieprzerwanej lekturze Pisma Świętego przez osoby reprezentujące świdnickie szkoły.

- Wierzymy, że w tej księdze jest obecny Bóg ze swoim słowem, które jest do nas zaadresowane. Księga Pisma Świętego jest najważniejszą księgą na świecie. Jest to księga, która zawiera słowa Pana Boga skierowane do nas. Mając kontakt z Bożym Słowem mamy kontakt z samym Bogiem - podkreślił bp Ignacy Dec.

Maraton Biblijny to kontynuacja przeżywanego od 5 do 11 maja w Kościele w Polsce Tygodnia Biblijnego. W tym roku inicjatywie towarzyszyło przesłanie: „Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12).

- My też słuchamy Ewangelii w mocy Ducha św. Bardzo ważne jest czytanie i słuchanie Pisma św., by otrzymać światło i moc Ducha św. - mówił pasterz diecezji świdnickiej. Biskup przypomniał również młodzieży podział ksiąg biblijnych.

Maraton Biblijny rozpoczął się uroczystym wniesieniem Biblii przez bpa Ignacego Deca. Następnie od 10.00 do 13.30 uczniowie świdnickich szkół nieprzerwane czytali Pismo Święte.

VI Świdnicki Maraton Biblijny został zorganizowany m.in. przez ks. Tomasza Federkiewicza, diecezjalnego koordynatora Dzieła Biblijnego.

ako / Świdnica

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao