Warszawa: Zaduszki Medyczne

Poprzez modlitwę, post i jałmużnę możemy pomagać duszom w czyśćcu cierpiącym – przypomniał Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia, ks. Arkadiusz Zawistowski przypominając o tajemnicy świętych obcowania.

Na stołecznej Pradze w kaplicy kurialnej odbyły się „Zaduszki Medyczne” w czasie których polecano Bogu zmarłych w minionym roku lekarzy, farmaceutów, pielęgniarki, laborantów medycznych i innych pracowników szpitali oraz ich pacjentów.

W czasie Mszy św. ks. Arkadiusza Zawistowski przypomniał, że celem życia człowieka jest szczęście wieczne w niebie. Zachęcał, by inspirację do życia w zjednoczeniu z Bogiem czerpać z takich postać jak bł. Hanna Chrzanowska, czy św. Józef Mosacati, którzy służyli chorym i cierpiącym. – Ich oddanie i radykalizm życia wiary pokazują nam, że można rozwijać swoja wiedzę, stąpać mocno po ziemi i jednocześnie być blisko Boga – powiedział duchowny.

Przypominając nauką Kościoła katolickiego na temat czyśćca, zachęcał, by wspierać tych którzy odeszli do wieczności poprzez swoją modlitwę, jałmużnę i post. - Same wypominki to jeszcze za mało. W tych dniach mamy szansę uzyskać dla nich odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i modlitwę w ich intencjach – zauważył kaznodzieja.

Podkreślił, że jedną z najbardziej owocnych form jest Eucharystia. – Zanurzajcie ich we Krwi Baranka Bożego, która obmywa nas z grzechu ofiarowując nowe życie – zaapelował Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia.

W modlitwie wzięli udział członkowie rodzin oraz przyjaciele zmarłych w minionym roku pracowników służby zdrowia.

mag / Warszawa

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao