Wręczono nagrody "Ubi Caritas"

Podczas uroczystej Gali „Ubi Caritas”, Caritas Polska wyróżniła osoby zasłużone w 3 kategoriach: darczyńca, świadectwo oraz współpraca.

Ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska wręczył również medale za szczególną posługę dla Caritas „In Caritate servire”. Podobnie jak w poprzednich latach w Gali wyróżnione zostały osoby zasłużone dla Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia Eleos oraz Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

„Wśród nas są wciąż anioły. Anioły które niosą dobro i miłosierdzie, tym którzy najbardziej go potrzebują.” -  tymi słowami zebranych gości przywitał ks. proboszcz Piotr Graś.

Jako pierwsza, swoje wyróżnienia przydzieliła Caritas Polska. Zostały one przydzielone w 3 kategoriach: darczyńca, świadectwo oraz współpraca. W pierwszej kategorii wyróżnieni zostali: Pan Paweł Nowak z Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, z Caritas Diecezji Bydgoskiej firma Pentel Poland, a z Caritas Diecezji Włocławskiej, wieloletniemu misjonarzowi księdzu Henrykowi Kowalskiemu. Nagrodę główną kategorii otrzymała firma VITROSZLIF Sp. z o.o. nominowana przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

W kategorii świadectwo, dyplomy wręczał Pan Ludwik Kotecki, doradca ekonomiczny Caritas Polska. Wyróżnienia otrzymali Pani Janina Walkowicz z Caritas Diecezji Sandomierskiej oraz brat Mariusz Leszczak z Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Nagrodę główną w tej kategorii otrzymała Pani Małgorzata Paprocka z Caritas Diecezji Bydgoskiej.

W kategorii współpraca, dyplomy i nagrody wręczała Pani Anna Popek, członkini Kapituły Nagrody Ubi Caritas. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: siostra Judyta Jolanta Czajka z Caritas Archidiecezji Lubelskiej oraz Pani Bernarda Podstawek-Przybysz z Caritas Diecezji Sandomierskiej, Pan Piotr Dobosz- Dyrektor Oddziału KRUS w Częstochowie, nominowany przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej oraz Fundacja Enea z Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Nagrodę główną w tej kategorii otrzymała Fundacja Ambulans z Serca karetka dla bezdomnych, a w imieniu fundacji nagrodę odebrał Pan Tomasz Głażewski.

Po wręczeniu nagród, Dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki wręczył medale za szczególną posługę dla Caritas „In Caritate servire” Otrzymali ją, Pan Ludwik Kotecki doradca ekonomiczny Caritas Polska, Pan Radosław Marlęga szef doradców Caritas Polska a także ks. Henryk Kowalski wieloletni misjonarz w Afryce, Pani Bernarda Podstawek-Przybysz oraz organizacja Christian Hope Center Aleppo.

„Bardzo się cieszę, że mogę wyróżnić tyle osób. Ksiądz Henryk Kowalski, to mój wieloletni przyjaciel, jak nikt wie jak posługiwać miłością drugiemu człowiekowi. Poznaliśmy się jeszcze w Afryce na misjach. Pani Bernardo, wyrażam głęboki podziw do Pani zaangażowania w pomoc Caritas, szczególnie za otwarte serce na młodych. W Rudniku nad Sanem, gdzie od kilkunastu lat Pani posługuje, młodzież wie, co znaczny być dobrym. W Rudniku i całej diecezja sandomierskiej, aż pachnie Caritas. Panie Radosławie, dziękuję. Jest Pan pierwszym wolontariuszem Caritas. Z wykształcenia jest Pan fizykiem, wiele lat pracował Pan w administracji publicznej. Dziś jest Pan specjalistą w branży biznesu .Dziękuję za zaangażowanie na rzecz Caritas Polska. Dziękuję również Tobie Ludwiku, za pomoc w restrukturyzacji Caritas Polska i tak potrzebnej reformie ekonomicznej organizacji. Twój wkład jest nieoceniony. A na koniec chciałbym serdecznie podziękować przyjaciołom z Syrii. Christian Hope Center Aleppo, to specjalny podmiot, stworzony przez CP by profesjonalnie nieść pomóc rodzinom syryjskim. Dziękuję całej delegacji. Księdzu Butrusowi Kassisowi z kościoła syriacko-prawosławnego, który nadzoruje pomoc z Caritas Polska. Następnie bardzo dziękuję Adelowi Janji oraz Ramie Daaboul za wkład codziennej pracy w odniesieniu pomocy rodzinom w Aleppo. Dziękuję Wam bardzo.” powiedział Ksiądz Iżycki, Dyrektor Caritas Polska.

Na koniec hierarchowie zgromadzonych kościołów pobłogosławili wszystkich uczestników Gali.

Tegoroczna 18 Gala „Ubi Caritas” została zorganizowana przez Diakonię Kościoła ewangelicko-augsburskiego w kościele św. Trójcy w Warszawie.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao