reklama

Wyruszam do mojej nowej parafii! Proboszcz pielgrzym znów w drodze

– Wyruszam do mojej nowej parafii – do parafii Kurowice – mówi ze wzruszeniem ks. Maciej Łazarek, dotychczasowy proboszcz jednej z łódzkich parafii.

–  Można powiedzieć, że idę od Matki Boskiej Fatimskiej do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Maryja zawsze prowadzi do Jezusa. Tak więc idziemy! –  dodaje.

Choć zmiany proboszczowskie w Archidiecezji Łódzkiej miały miejsce w pierwszych dniach lipca, to jednak – jak się okazuje – nie wszystkie. Dotychczasowy proboszcz parafii p.w. Matki Boskiej Fatimskiej – ks. Maciej Łazarek – w tych dniach, został mianowany przez księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Kurowicach.

Ksiądz Łazarek zasłynął w Archidiecezji Łódzkiej z tego, że do parafii, gdzie ma posługiwać jako proboszcz – po raz pierwszy – udaje się pielgrzymując pieszo. Tak miało to miejsce, gdy w lipcu 2013 roku został mianowany proboszczem parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Łaskowicach oraz w lipcu 2015 roku, kiedy pielgrzymował do swojej drugiej proboszczowskiej parafii – pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Łodzi.

Dziś rano ks. Maciek po raz trzeci wyruszył w drogę – tym razem do parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Kurowicach, gdzie od 25 sierpnia rozpocznie swoją posługę proboszczowską. Wyruszył idąc pieszo ubrany w sutannę – co nie jest niczym nadzwyczajnym – wszak jest księdzem – ale wyjątkowość tej sutanny jest taka, że liczy sobie ona lat 32 lata i jego sutanną obłóczynową - jak sam podkreślił.

W drodze – jak zaznacza – towarzyszy mu tylko jedna intencja – by Pan Bóg błogosławił mi na nowym miejscu posługi. Liczę także na pomoc i cenne rady dotychczasowego proboszcza kurowickiej parafii – ks. Tadeusza Nosala – który jako senior, pozostaje w parafii – dodaje.

W ponad 4 godziny proboszcz pielgrzym pokonał dystans 21 km., a przed kościołem parafialnym w Kurowicach spotkał się z proboszczem seniorem oraz klerykiem pochodzącym z tejże parafii. Liturgiczne wprowadzenie nowego proboszcza – pielgrzyma odbędzie się w niedzielę 25 sierpnia br.

Zdjęcia z pielgrzymowania na: archidiecezja.lodz.pl >>

źródło: ks. Paweł Kłys, archidiecezja.lodz.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao