Zasady bezpiecznego przetwarzania danych osobowych

W dniach 4-6 kwietnia 2019 r. w Centrum Formacyjno – Szkoleniowym „Księżówka” w Zakopanem odbyło się jedno z serii szkoleń pt. „Bezpieczeństwo przetwarzania danych osobowych w działalności Kościoła katolickiego”.

Było to kolejne z specjalistycznych szkoleń dla podmiotów przetwarzających dane w działalności Kościoła katolickiego. Głównym tematem spotkania były zasady bezpiecznego przetwarzania danych orz ochrona przed ich bezprawnym wykorzystaniem. Szkolenie otworzył ks. Piotr Kroczek – Kościelny Inspektor Ochrony Danych, który wprowadził zgromadzonych w temat spotkania oraz przedstawił wnioski z ankiety przedstawiającej wdrożenie przepisów Dekretu Ogólnego KEP z dnia 13 marca 2018 r. w zgromadzeniach zakonnych. 

Podczas trzydniowego szkolenia warsztaty prowadzili eksperci z zakresu informatyki i cyberbezpieczeństwa oraz kanoniści i prawnicy na co dzień zajmujący się bezpieczeństwem przetwarzania danych. Prowadzone zajęcia dotyczyły także właściwego sporządzenia oraz skutecznego wdrożenia polityk bezpieczeństwa w podmiotach oświatowych oraz zasad udostępniania dokumentów z prowadzonych przez Kościoła katolicki zbiorów danych.

Gościem szkolenia był Pan dr Maciej Kawecki – Dyrektor Departamentu Zarządzania Danymi w Ministerstwie Cyfryzacji, którego wystąpienie dotyczyło postępowań administracyjnych prowadzonych przez państwowy organ nadzorczy.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama