Bp Miziński: Uroczystość Trzech Króli objawia Boga, który przyszedł do wszystkich

Ukazuje również prawdę o tym, że ludzie potrzebują Chrystusa – podkreślił Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski, bp Artur Miziński.

Obchodzona 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana potocznie świętem Trzech Króli to jedno z najstarszych świąt w Kościele. „Mędrcy szukający Chrystusa pokazują nam, że człowiek w życiu potrzebuje czegoś więcej niż tylko zaspokojenia podstawowych potrzeb. Człowiek szuka Emmanuela, zapowiadanego przez proroka Izajasza, Boga z nami, Boga bliskiego, który zniża się do nas i staje jednym z nas” – zaznaczył bp Artur Miziński.

Sekretarz Episkopatu Polski przypomniał, że dzisiejsza uroczystość niesie głębokie w treści przesłanie. Jest publiczną manifestacją zbawienia przyniesionego przez Jezusa, Króla wszystkich ludzi. Światło, które zabłysło w noc Bożego Narodzenia i rozświetliło grotę betlejemską, gdzie w milczącej adoracji trwali Maryja, Józef oraz pasterze, dzisiaj jaśnieje i objawia się wszystkim. Stwierdził: „Bóg rodzi się i jest dla wszystkich i wszystkim niesie miłość i pokój. Dlatego przeżywając Uroczystość Objawienia Pańskiego, powinniśmy stawać się świadkami Chrystusa i Jego miłosiernej miłości”.

Bp Miziński podkreślił, że Orszaki Trzech Króli, które są coraz bardziej popularne w naszym kraju, są wyrazem naszej wiary i radości z narodzin Chrystusa oraz pragnienia dzielenia się tą prawdą z innymi. „Sprawiają, że Uroczystość Objawienia Pańskiego staje się nam bardzo bliska, stajemy się jej uczestnikami i zwiastunami dobrej nowiny o Bożym Synu, który narodził się człowiekiem dla zbawienia wszystkich. Mędrcy, którzy wiedzeni światłem gwiazdy, przychodzą pokłonić się małemu Jezusowi, reprezentują przecież wszystkie ludy i kultury” – podkreślił Sekretarz Episkopatu Polski.

Dodał, że Uroczystość Objawienia Pańskiego to także Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski tego dnia w naszych parafiach zanoszona jest do Boga modlitwa za misjonarzy i zbierane są ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. „Misjonarze niosą Dobrą Nowinę do każdego zakątka świata. Są współczesnymi Apostołami, którzy zwiastując Dobrą Nowinę, pomagają także w codziennym życiu tym, do których zostali posłani. Pamiętajmy o nich w modlitwie i wspierajmy ich pracę” – podkreślił bp Artur Miziński.

BP KEP

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama