Co zrobić z nietrafionym prezentem? Przekazać potrzebującym!

W Częstochowie już po raz ósmy wystartowała zbiórka nietrafionych prezentów. Tym razem organizują ją wspólnie Jasnogórski Punkt Charytatywny i Fundacja Ufam Tobie. Prezenty można przesyłać do obu tych instytucji.

„Na co dzień blisko współpracujemy, dlatego na pewno i w tym temacie, komu przekazać taki nietrafiony prezent, bezproblemowo dojdziemy do porozumienia” – wyjaśnia Jolanta Kobojek. Prezes Fundacji Ufam Tobie dodaje, że tegoroczny pierwszy nietrafiony prezent został już przesłany do Doliny Miłosierdzia tuż przed samymi świętami. „To cieszy, że potrafimy dać drugie życie rzeczy, która nas nie cieszy, a dla innych może być przedmiotem marzeń” – dodaje Jolanta Kobojek. 

O. Zygmunt Bola, opiekun Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego, tłumaczy, że ze względu na trochę inną grupę, którym pomagają obie instytucje, nie będzie większego problemu z odpowiednim wskazaniem osoby potrzebującej konkretnego nietrafionego prezentu. „Jasnogórski Punkt Charytatywny to przede wszystkim seniorzy, głównie renciści i osoby na świadczeniach przedemerytalnych, a Dolina Miłosierdzia to bezdomni i rodziny z dziećmi, zatem od razu po otrzymaniu przesyłki będzie wiadomo, komu będzie bardziej przydatna” – tłumaczy paulin.

Nietrafione prezenty można przesyłać na adres:

Jasnogórski Punkt Charytatywny
ul. św. Barbary 6 
42-200 Częstochowa 

lub

Fundacja Ufam Tobie
ul. o. Kordeckiego 49 
42-200 Częstochowa 

Ważne, żeby na przesyłce znalazł się dopisek: „nietrafione prezenty”.

jk / Częstochowa

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao