Czerna: Karmelitańskie Dni Młodych odbędą się w nowej formie

Z powodu epidemii koronawirusa Karmelitańskie Dni Młodych odbędą się w tym roku w dwóch miejscach: w klasztorach w Czernej i w Wadowicach. Zamiast tradycyjnego spotkania zaplanowano rekolekcje dla młodzieży.

Organizatorzy zaproponowali młodym rekolekcje. Zaplanowano je na dni 23-26 lipca w Czernej oraz 30 lipca-2 sierpnia w Wadowicach. Spotkania o św. Teresie od Jezusa z los Andes przebiegać będą pod hasłem: „Wierzę, że w miłości jest świętość”. Młodzi będą przyglądać się doświadczeniu miłości u świętych Karmelu.

Patronką rekolekcji będzie św. Teresa od Jezusa z Los Andes, karmelitanka bosa, której 100. rocznica śmierci przypada w tym roku. „Młoda kobieta, która zmarła w wieku 20 lat będzie dla nas wzorem, jak wzrastać w miłości. Ona sama mówiła: „Wierzę, że w miłości jest świętość!” Podczas naszego spotkania zatem będziemy przyglądać się jej postaci i razem z nią prosić Ducha Świętego, by rozpalał nasze serca miłością, która pochodzi od samego Boga” – pisze w zaproszeniu do młodych o. Marcin Fizia OCD.

W związku z sytuacją epidemiologiczną liczba uczestników spotkania będzie ograniczona. Ojcowie karmelici bosi apelują, by zapisywać się na nie odpowiedzialnie, po wcześniejszym namyśle. Udział w rekolekcjach można zgłosić w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Czernej: rekol@karmel.pl; (12) 282 12 45; 784 975 824. O uczestnictwie będzie decydować kolejność zgłoszeń, a liczba możliwych uczestników będzie uzależniona od sytuacji prawnej.

Organizatorzy zachęcają również do wsparcia rekolekcji przez zakup produktów karmelitańskich na stronie internetowej księgarni Karmelitana. Całkowity dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na organizację KDM i działalność Ośrodka Powołaniowego. W ofercie znajdują się m.in. plecione różańce tradycyjne i małżeńskie (do wspólnego odmawiania przez pary), które są ręcznie wykonywane przez braci. Oprócz tego można kupić ikony Drzewa Życia, również ręcznie robione w klasztorze, oraz koszulki poprzednich KDM.

Karmelitańskie Dni Młodych odbywają się od lat w Czernej, przy klasztorze Braci Bosych Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Karmelitów Bosych). Spotkanie przeznaczone jest dla młodzieży w wieku od 17 do 35 lat. Uczestniczą w nim młodzi z całej Polski.

md / Czerna

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama