Czy uda się wyeliminować ponad 90% aborcji? Potrzebna modlitwa za życie

Jeśli Trybunał Konstytucyjny uzna eugenikę za niezgodną z polską Konstytucją, to uda się wyeliminować ponad 90% tzw. legalnych aborcji w Polsce! 13 października rusza Nowenna Życia.

W dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, 22 października, Trybunał Konstytucyjny zbada niezgodność tzw. przesłanki eugenicznej z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka organizuje dziewięciodniową Nowennę za przyczyną św. Jana Pawła II w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

Nowenna Życia rozpocznie się 13 października 2020 roku. Modlący się będą prosić Ducha Świętego o umocnienie sumień sędziów, by z odwagą położyli kres zabijaniu nienarodzonych chorych dzieci w Polsce. Jak czytamy na stronie pro-life.pl, "dziś przesłanka eugeniczna pozwala na legalne zabijanie niewinnych dzieci z podejrzeniem niepełnosprawności lub innej choroby. Niestety te liczby ciągle rosną. W ubiegłym roku w polskich szpitalach zabito ponad 1100 dzieci, a przecież wiele z nich mogłoby samodzielnie żyć, uczyć się i pracować. Prawo w Polsce dyskryminuje i uderza w godność człowieka, pozwalając na dokonywanie selekcji ze względu na stan zdrowia".

Św. Jan Paweł II zawsze stawał po stronie życia. - Pilnie potrzebna jest wielka modlitwa za życie, przenikająca cały świat - napisał w encyklice Evangelium vitae. W Polsce ta pilna potrzeba jest właśnie teraz, kiedy rozgrywać się będą losy małych dzieci. "Decyzja Trybunału Konstytucyjnego potwierdzająca niezgodność tzw. przesłanki eugenicznej ma ogromne znaczenie, będzie to cywilizacyjna szansa dla naszej Ojczyzny. Jako obrońcy życia walczymy również o to, żeby państwo polskie zapewniło rodzicom chorych dzieci odpowiednie warunki finansowe i dostępność do świadczeń medycznych, tak by mogli oni zadbać o swoje dzieci w najlepszy możliwy sposób" - podaje Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Do Nowenny Życia, która będzie trwała od 13-21 października, można dołączyć, wypełniając formularz na stronie pro-life.pl/nowenna

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao