„Czyścimy czyściec” – pomóżmy cierpiącym zmarłym

Listopad to czas, w którym nasze myśli częściej zwracają się w stronę zmarłych. Odwiedzamy ich groby i podejmujemy modlitwę. Pojawia się także wiele inicjatyw modlitewnych. Jedną z nich jest „Ze świętym Ojcem Pio czyścimy czyściec”, którą także w tym roku organizują kapucyni.

O. Pio był szczególnym orędownikiem dusz czyśćcowych. Zwracał uwagę na siłę modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej. Wieczorem 15 lipca 1959 r. o. Pio był chory i znajdował się w swojej celi klasztornej, podczas gdy w kościele zgromadzili się jego synowie i córki duchowe. Przemówił do nich przez megafon: 

„Pamiętajmy o tym, że jutro jest święto Matki Bożej Szkaplerznej, będącej szczególną opiekunką dusz czyśćcowych. Polecajmy tej drogiej Matce święte dusze w czyśćcu. Któż z nas nie ma tam swoich bliskich i kto wie, jak wielu z nich cierpi tam może – a nawet z pewnością – także przez nas… Prośmy Mamę, aby przyszła im z pomocą, łagodząc ich cierpienia i chłodząc dręczący ich płomień. Jeżeli my będziemy miłosierni w stosunku do nich, jeżeli – nie daj Bóg! – i my będziemy musieli pójść do czyśćca, Pan Bóg sprawi, iż pojawią się inni, którzy pomogą z kolei nam”.

Wielu mistyków, w tym o. Stanisław Papczyński czy s. Faustyna, zwracało uwagę, że dusze czyśćcowe bardzo potrzebują naszej modlitwy. Nie są w stanie same ulżyć swoim cierpieniom. Może im pomóc tylko modlitwa żyjących.

Modlitwa za zmarłych może mieć różne formy. Kapucyni zapraszają do włączenia się w modlitwę różańcową, która będzie dostępna na ich kanale na YouTube w dniach 1-8 listopada o godz. 19.

Warto przypomnieć, że w związku z pandemią odpust zupełny za zmarłych można w tym roku uzyskać przez cały listopad (więcej tutaj>>).

Źródło: kapucyni.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama