reklama

Digitalizacja w GIS. Zmiany dotyczące kwarantanny

Jak podał Główny Inspektorat Sanitarny, wprowadzono zmiany dotyczące digitalizacji pracy. Z informacją o kwarantannie dzwoni automat, nie trzeba poświadczać kwarantanny u pracodawcy, a osoby, które miały kontakt z osobą zakażoną można zgłosić internetowo.

„W ramach digitalizacji inspekcji wprowadzono zmiany. Istnieje ogólnopolska infolinia do kontaktu z sanepidem. Zniesiono obowiązek wystawiania decyzji w formie papierowej. Pracownicy inspekcji nie dzwonią już z informacją o nałożonej kwarantannie czy izolacji, robi to automat” – napisał GIS na Twitterze. 

Całodobowa infolinia, na którą można dzwonić z pytaniami dotyczącymi koronawirusa, to +48 22 25 00 115.

Aby poinformować o kwarantannie, automatyczne połączenie zostanie wykonane z numeru 222571145 (ten numer zastąpił dotychczasowy 221043705).

Wprowadzono także możliwość zgłaszania przez internet osób, które miały kontakt z osobą zakażoną COVID-19.

„Dzięki integracji z ZUS nie ma obowiązku poświadczania kwarantanny pracodawcom. Nie trzeba oczekiwać na kontakt od sanepidu, bliskie kontakty osoba zakażona może zgłosić wypełniając formularz https://gov.pl/web/gov/zglos-kwarantanne. Wprowadzono elektroniczny system obsługi obywateli – SEPIS”.

GIS zaznaczył też, że pracę w czasie pandemii ma usprawnić nowy sprzęt.

„Na potrzeby walki z pandemią zakupiono 9 tys. laptopów z pełnym oprogramowaniem, 4 tys. telefonów komórkowych z dostępem do internetu, zainstalowano 4 tys. nowoczesnych telefonów stacjonarnych. Prace inspekcji wspierają spółki skarbu państwa, żołnierze WOT, studenci”.

Źródło: Twitter


« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao