Jasna Góra: Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast

Na Jasnej Górze dziś Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast. Podczas wydarzenia przypomniano m.in. o tym co kard. Stefan Wyszyński mówił do niewiast, jaki program im wyznaczał i jak widział rolę kobiet w Kościele i życiu społecznym.

Spotkanie na Jasnej Górze to także nawiązanie do wielkich zawierzeń polskich kobiet składanych przed laty.

Podczas tegorocznego Święta Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu Stacja7, mówić będzie o drogowskazach dla polskiej dziewczyny od Prymasa Wyszyńskiego. Przyszły błogosławiony mówił kobietom np. o stylu ubierania, czesania, spojrzenia, gestów, o języku jakim przemawiają do swoich koleżanek, kolegów i do siebie samej, o szacunku i gestach miłości a nawet o lekceważeniu i namiętności.

Jasnogórska Maryja od wieków stanowi ważny punkt odniesienia dla kobiet, które w dowód wdzięczności za Jej opiekę i wstawiennictwo pozostawiły liczne dary.

Święto Kobiet organizowane jest w częstochowskim Sanktuarium od 13 lat z inicjatywy Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Celem spotkania jest ukazanie piękna kobiecego powołania oraz roli niewiast w życiu rodziny i Narodu.

Na program spotkania składa się Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej o godz. 17.00 z zawierzeniem Maryi Królowej Polski niewiast różnych stanów i zawodów pod przewodnictwem bp. Łukasza Buzuna z Kalisza. Eucharystia sprawowana będzie w Kielichu Życia, który specjalnie na tę okoliczność wyjmowany jest ze skarbca.

Po Mszy św. rozpocznie się Wieczór u Najpiękniejszej z Niewiast w Sali Papieskiej. Spotkanie zakończy udział w Apelu Jasnogórskim.

it / Jasna Góra

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao