Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży świętuje dziś 30-lecie reaktywacji

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działało w Polsce jeszcze przed II Wojną Światową. Zostało reaktywowane w 1990 roku z inicjatywy papieża Jana Pawła II.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zrzesza ok. 10 tys. młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość. Głównym celem KSM jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan, a także aktywne uczestnictwo we wspólnocie Kościoła i Ojczyzny.

Dziś trwają uroczyste obchody Jubileuszu 30-lecia reaktywacji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które objął Patronatem Narodowym Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął także Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

O 9.00 rano nastąpiło złożenie kwiatów na grobie Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w archikatedrze warszawskiej. O 10.30 rozpoczęła się uroczysta gala z okazji 30-lecia reaktywacji, podczas której Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży po raz pierwszy w historii przyzna specjalny Order za wybitną służbę Kościołowi i Ojczyźnie. „Order im. prałata Antoniego Sołtysika to pierwsza taka nagroda przyznawana przez młodzież. W ten sposób chcemy uhonorować ludzi wybitnie zasłużonych dla pracy z młodzieżą w duchu katolickim i patriotycznym” – mówi Przewodniczący Prezydium KR KSM Patryk Czech. „W tym roku order otrzyma kilka osób, jednak kto to będzie dowiemy się dopiero w trakcie uroczystej gali 30-lecia reaktywacji” – dodaje przewodniczący Prezydium.

Uroczystości zakończy Msza Święta o 13.00 w katedrze warszawsko-praskiej pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego abpa Salvatore Pennacchio.

za: KSM /episkopat.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama