reklama

„Kocham Cię, Tato! Kocham Cię, Mamo!”. Niezwykły prezent dla rodziców od dzieci

Czasem łatwiej napisać „kocham”, niż powiedzieć... Trwa przedświąteczny, ogólnopolski konkurs dla dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat, oparty na prostej, ale pięknej zasadzie: dziecko pisze życzenia przez formularz z wyznaniem miłości rodzicom, a organizatorzy w Wigilię dostarczają do rodziców SMS.

Ogólnopolska akcja „Kocham Cię, Tato! Kocham Cię, Mamo!”, organizowana przez Fundację Światło-Życie, ma formę konkursu. „Czasem łatwiej napisać "Kocham", niż powiedzieć... Chcemy ułatwić to rodzinom, zwłaszcza w czasie przedświątecznym” – mówią organizatorzy.

Przedświąteczny, ogólnopolski konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat. Opiera się na prostej zasadzie: młody człowiek pisze życzenia przez formularz na stronie kochamcietatomamo.pl z wykorzystaniem frazy „Kocham Cię, Tato!” „Kocham Cię, Mamo!”, a organizatorzy 24 grudnia, w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia dostarczają SMS do jego rodziców.

Celem konkursu jest wzmocnienie więzi rodzinnych i poprawa relacji małżeństw i rodzin w kryzysie. Organizatorzy chcą, aby prostymi sposobami wdrażać umiejętności przekazywania słów, które budują a nie niszczą relacje w rodzinach.

„Kocham Cię, Tato! Kocham Cię, Mamo! – to dwa zdania i sześć słów, o których zapominamy w okresie dojrzewania. Trudno nam je wypowiadać i po latach trudno do nich wrócić. Tym prościutkim konkursem chcemy pokazać, młodym ludziom, że po pierwsze jest „za co” kochać swoich rodziców  a po drugie, że słowa mogą być wypowiadane w różny sposób, np. SMS-em” – mówi Mikołaj Topicha-Dolny, organizator.

Wśród wszystkich dzieci biorących udział w świątecznym wysyłaniu SMS-ów do rodziców za pomocą konkursu, zostanie wyłonionych dziesięciu laureatów, którzy otrzymają atrakcyjne nagrody. Inicjatywa została sfinansowana w ramach projektu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Po pierwsze Rodzina!”.

źródło: Fundacja Światło-Życie, facebook.com/kochamcietatomamo

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao