reklama

Kraków: dominikańskie inicjatywy na czas pandemii

W czasach epidemii koronawirusa krakowscy dominikanie nadal działają duszpastersko, zarówno telefonicznie, jak i w internecie.

Zakonnicy uruchomili telefon duszpasterski. W ramach jego działalności bracia rozpoczęli telefoniczny dyżur i są gotowi do rozmowy ze wszystkimi, którzy w tym trudnym czasie potrzebują duchowego wsparcia. Każdy chętny może zadzwonić pod nr 12 362 69 29.

„W sytuacji pandemii, wobec zachęt do pozostawania w naszych domach, bezpośredni kontakt duszpasterski stał się utrudniony, a niekiedy wręcz niemożliwy. Osoby potrzebujące rozmowy z duszpasterzem zachęcamy do kontaktu telefonicznego” - napisali dominikanie na swojej stronie internetowej. Dyżur odbywa się codziennie w godz. 9:00-12:00, 15:00-18:00 i 20:00-21:00.

Ponadto zgromadzenie przygotowało także cykl krótkich katechez internetowych, w których poszukuje odpowiedzi na pytania związane z czasem epidemii. „Poruszamy w nich tematy dotyczące sakramentów, modlitwy oraz fundamentalnych pytań o wiarę w godzinie próby. Mierzymy się też z tematyką psychologiczną: jak sobie radzić z trudnymi emocjami, jak się odnaleźć w samotności, czy i jak powinniśmy przygotować się na śmierć: swoją i bliskich” - tłumaczą pomysłodawcy.

Katechezy dodawane są w poniedziałki, środy i soboty na kanale YouTube zatytułowanym „Dominikanie Kraków”. W pierwszym odcinku o. Dominik Jurczak OP, wykładowca Papieskiego Instytutu Liturgicznego Anselmianum w Rzymie, podpowiadał jak dobrze uczestniczyć w transmisji mszy świętej. W kolejnym o. Tomasz Franc OP, psycholog i psychoterapeuta, pomógł zmierzyć się z samotnością w czasie kwarantanny.

Informacje na temat działalności krakowskich dominikanów można znaleźć na stronie www.krakow.dominikanie.pl.

luk / Kraków

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama