Kraków: trwa duchowa modlitwa w intencji maturzystów

Ojcowie, bracia i klerycy z krakowskiego zakonu pijarów już po raz 8. rozpoczęli Duchową Adopcję Maturzystów (DAM). „Ucz się, módl i ufaj”. Każdy maturzysta może zgłosić się po tę duchową pomoc.

W intencji maturzystów, przez kolejne dni ustnych i pisemnych egzaminów, w kaplicy seminarium zakonu pijarów przy ul. Dzielskiego 1 w Krakowie o godz. 15:00 odmawiana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwa do Ducha Świętego o dobre życiowe wybory. „Sztafeta modlitwy będzie krążyć po Polsce i nie tylko. W dniu rozpoczęcia matur zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich tegorocznych maturzystów” - informują organizatorzy.

Do włączenia się w DAM pijarzy zachęcają słowami „Ucz się, módl i ufaj”. Każdy, kto chciałby otrzymać wsparcie zakonników oraz ludzi dobrej woli uczestniczących w akcji, może się zgłosić przez stronę www.maturzysci.pijarzy.pl, podając przy tym imię, nazwisko, miejscowość, nazwę szkoły i adres mailowy.

- Tegoroczni maturzyści muszą dłużej czekać na swój egzamin, a czekanie nie jest łatwe. Dlatego modlimy się nie tylko o pomyślne zdanie matury, ale także o spokojne przygotowanie się do niej i o dobre wybory w życiu. Modlitwa będzie trwać nieprzerwanie prze cały maj i czerwiec. Zapraszamy każdego maturzystę - pijarzy mają dobry „pijar” u Pana Boga - mówi o. Jacek Wolan SP, współorganizator akcji.

Owoce pijarskiej modlitwy potwierdzają absolwenci, którzy w pod opiekę DAM-u trafili w poprzednich latach. „Chciałabym z całego serca podziękować za opiekę i modlitwę podczas egzaminów maturalnych. Jestem już po wszystkim :) teraz tylko czekam na wyniki, ale jestem pozytywnie nastawiona. Bóg zapłać wielkie za modlitwę. To było dla mnie naprawdę ważne” - napisała Karolina.

W ciągu 3 ostatnich lat inicjatywy pijarzy modlili się za blisko 5 tys. abiturientów. W tym roku do DAM-u zgłosiło się już ponad 150 maturzystów.


luk / Kraków

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao