Lednica: zawierzenie Matce Bożej i nowy dom modlitwy

Prymas Polski abp Wojciech Polak poświęcił 7 września nowy dom modlitwy na Polach Lednickich. Odbyło się także uroczyste oddanie rozwijającego się od przeszło 20 lat lednickiego dzieła Maryi Niepokalanej Matce Kościoła. Dziś, w święto Narodzenia NMP, ruszają ogólnopolskie rekolekcje „Oddanie33”.

„Dom Modlitwy będzie służył wszystkim, których Matka Boża do nas przyprowadzi” – mówi duszpasterz lednicki o. Wojciech Surówka OP. – To nie jest nasza inicjatywa, to inspiracja Maryi i Ducha Świętego. Dom jest otwarty dla wszystkich, którzy pragną się modlić, adorować Najświętszy Sakrament, karmić się Słowem Bożym” – podkreślił dominikanin.

W domu jest miejsce dla 5-8 osób. Dominikanie zapraszają wszystkich, zwłaszcza jednak myślą o księżach.

„Księża w szczególności leżą nam na sercu. Mogą tutaj przyjechać na dzień, dwa, odnowić się duchowo, przystąpić do sakramentu spowiedzi, porozmawiać z ojcami, którzy na Lednicy posługują i po prostu odpocząć w kontakcie z przyrodą” – zaprasza o. Surówka.

Dom poświęcił 7 września Prymas Polski abp Wojciech Polak. Dziękując dominikanom za stworzenie kolejnej przestrzeni modlitwy i spotkania z Bogiem podkreślił, że Lednica jest szczególnym miejscem na duchowej mapie nie tylko archidiecezji gnieźnieńskiej, ale i Polski.

Prymas przewodniczył też wieczornej Mszy św., po której dzieło lednickie zostało zawierzone Maryi Niepokalanej Matce Kościoła.

8 września, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny ruszają ogólnopolskie rekolekcje „Oddanie33” (www.oddanie33.pl), które przez 33 dni mają przygotowywać do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem – Jezusowi. Projekt jednoczy różne środowiska, ruchy i wspólnoty katolickie, a do włączenia się w niego zachęcają m.in. Prymas Polski abp Wojciech Polak, abp Marek Jędraszewski, bp Marek Solarczyk oraz ledniccy duszpasterze z o. Wojciechem Surówką na czele. Rekolekcje poprowadzi kapłan archidiecezji gnieźnieńskiej ks. Marcin Modrzyński.

bgk / Gniezno

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama