Licheń. 319. rocznica śmierci św. Ojca Stanisława Papczyńskiego

17 września 1701 zmarł o. Stanisław Papczyński, założyciel Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

W przypadającą 319.  rocznicę jego śmierci Mszy św. o godz. 12:00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej przewodniczył ks. Tomasz Nowaczek MIC, przełożony polskiej prowincji marianów.

W homilii ks. Nowaczek powiedział o Matce Bożej, iż jest Tą, która jest zasłuchana w Słowo Boga, które bardzo mocno działa w przestrzeni tam, gdzie człowiek żyje i pracuje.” – „Pośród zalęknionego świata, pośród zalęknionej historii twojego życia, Bóg przychodzi z Ewangelią, z radosną nowiną, że to nie musi prowadzić do śmierci nawet, jeśli przechodzimy przez krzyż i cierpnie, bo idziemy do radości Pana.”

Kapłan pytał także, z czego rodzi się wiara? Za św. Pawłem Apostołem, ksiądz prowincjał wyjaśnił, że „wiara rodzi się z tego, co się słyszy, a to, co się słyszymy, to jest Jezus Chrystus, to Słowo Boga. Ono jest żywe i skuteczne.”

Ks. Nowaczek zachęcał także do codziennego czytania Słowa Bożego, gdyż na możemy w Nim znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania i problemy, które dotykają nas każdego dnia. – „Prośmy Jezusa Chrystusa, by był przy nas zawsze obecny; prośmy Ducha Świętego, abyśmy rozpoznali znaki Jego obecności.” – zakończył.

17 września przypadał także Dzień Golgoty Wschodu, czyli 81. rocznica agresji sowieckiej na Polskę, dlatego w licheńskim sanktuarium przez cały dzień modlono się za wszystkich, którzy zginęli w obronie Ojczyzny oraz o pokój na świecie.

« 1 »

reklama

reklama

reklama