My też za Wami tęsknimy! Wielki Czwartek - dzień ustanowienia kapłaństwa i Eucharystii

Wielu księży ustawiło ostatnio zdjęcia z nakładką "tęsknimy za Wami" na swoich profilach na Facebooku. O tej tęsknocie za wiernymi piszą często na swoich tablicach. Dziś, w Wielki Czwartek, wielu wiernych może odpowiedzieć: #my też za Wami tęsknimy!

W tym trudnym czasie epidemii dziękujemy dziś za ustanowienie sakramentów kapłaństwa i Eucharystii... w naszych domach. Łączymy się przez transmisje internetowe, radiowe, telewizyjne. Wzbudzamy w sobie akt doskonały żalu i przyjmujemy komunię duchową. Mówi się, że najpełniej doceniamy to, do czego tracimy dostęp. Doceniamy i tęsknimy.

Przypominamy dziś słowa św. Jana Pawła II o kapłaństwie i Eucharystii: „To, co na przestrzeni prawie 50 lat kapłaństwa jest dla mnie najważniejsze i najświętsze, to jest sprawowanie Eucharystii. Świadomość tego, że spełniam ją stojąc przy ołtarzu «in persona Christi», jest dominująca. W ciągu tych lat nigdy nie opuściłem sprawowania Najświętszej Ofiary. Jeśli to miało miejsce, to tylko z powodów ode mnie niezależnych. Msza św. jest absolutnie centrum mojego życia i centrum każdego dnia w moim życiu. Ona znajduje się też w samym centrum teologii kapłaństwa".

Taka jest prawda, że Kościół żyje dzięki Eucharystii. Dziś możemy doświadczać tego, jak ważna jest Eucharystia dla każdego z nas. Podziękować Panu Bogu także za środki masowego przekazu, dzięki którym możemy choć w ten sposób uczestniczyć w Mszach św. w tym trudnym czasie, a zarazem i w czasie tak ważnym dla wszystkich chrześcijan.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama