reklama

Nowy Inspektor Salezjanów w Krakowie

Nowym przełożonym Salezjańskiej Inspektorii Św. Jacka z siedzibą w Krakowie został ksiądz dr Marcin Kaznowski SDB.

Na instalację Księdza Inspektora goście przyjechali z każdego krańca naszej Inspektorii, która oprócz południowo-wschodniej części Polski obejmuje także Ukrainę. Uroczystości przewodniczył ks. dr Tadeusz Rozmus SDB, radca salezjańskiego regionu Europy Północnej i Wschodniej. W czasie uroczystej Eucharystii, po kazaniu, miał miejsce obrzęd instalacji na urząd przełożonego. W tej uroczystej chwili uczestniczyli także księża Inspektorzy z pozostałych trzech polskich Inspektorii; obecni byli również: siostry Salezjanki (FMA), Salezjanie Współpracownicy (SSW), Byli Wychowankowie Salezjańscy (BWS), a także przedstawicielki Ochotniczek Księdza Bosco (VDB) oraz młodzież z salezjańskich oratoriów i szkół.

Po Mszy Świętej wszyscy goście zostali zaproszeni na uroczystą akademię, którą poprowadził sekretarz księdza inspektora ks. Mateusz. Listy gratulacyjne od biskupów i przełożonych wyższych różnych instytutów pokazały jak wielkie nadzieje pokłada także Kościół Lokalny w salezjańskim zgromadzeniu.

Słowami podsumowania i swego rodzaju mottem, jakim chce się kierować Ksiądz Marcin Kaznowski w przewodzeniu Inspektorii, był cytat z Adhortacji Apostolskiej Papieża Franciszka: Wolę raczej Kościół poturbowany, poraniony i brudny, bo wyszedł na ulice, niż Kościół chory z powodu zamknięcia się i wygody z przywiązania do własnego bezpieczeństwa (Evangelii Gaudium 49). Niech i inspektoria wychodzi na peryferia, by zanosić światło Jezusa Chrystusa, tym co mroku i cieniu śmierci mieszkają.

źródło: Delegat Księdza Inspektora ds. komunikacji społecznej - Ks. Marcin Wosiek sdb

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama