O. Leon Knabit zakażony koronawirusem. Prosi o modlitwę

W piątek wieczorem na Facebooku o. Leon Knabit poinformował, że stwierdzono u niego zakażenie koronawirusem i przebywa w szpitalu. jest najstarszym członkiem benedyktyńskiej wspólnoty w Tyńcu. Wspólnota rozpoczęła 10-dniową kwarantannę.

Jak napisał o. Leon: 

„Drodzy,
Mam pozytywny wynik badania na obecność SARS-CoV-2. Obecnie przebywam na oddziale zakaźnym w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Proszę o modlitwę i pamiętam w modlitwie o Was wszystkich w tym trudnym czasie...”. 

Benedyktyni rozpoczęli w związku z zakażeniem o. Leona dziesięciodniową (do 8 listopada włącznie) kwarantannę.

„Obejmuje ona zasadniczo teren klauzury klasztornej. W związku z tym w kościele opactwa nie będzie odbywać się Liturgia godzin; nie będzie też odprawiana w kościele Msza naszej wspólnoty o 6:30. Informacje dotyczące innych mszy w kościele opactwa zostaną podane wkrótce. Intencje mszalne przyjęte na msze poranne będą odprawiane w czasie mszy o 6:30 i 18:00 odprawianych w kaplicy domowej za klauzurą. Nie są objęte kwarantanną inne instytucje obecne na wzgórzu klasztornym, dlatego też nie przestaną funkcjonować w tym czasie” – informują benedyktyni.

Poprosili o modlitwę za o. Leona i zaznaczyli, że nie miał on w ostatnich dniach kontaktu z nikim spoza wspólnoty.

„Zakażonym mnichem jest o. Leon Knabit, najstarszy wiekiem członek naszej wspólnoty. Obecnie przebywa na oddziale zakaźnym jednego z krakowskich szpitali. Jego stan jest stabilny i nie budzi niepokoju. Jednakże w związku z wystąpieniem u niego niektórych objawów COVID-19 bardzo prosimy wszystkich o modlitwę o szybki powrót do zdrowia dla o. Leona. Jednocześnie informujemy, że o. Leon nie miał kontaktu z nikim spoza wspólnoty przez ostatnie siedem dni”.

„Cała nasza wspólnota poleca się modlitwie naszych parafian i przyjaciół opactwa. My sami zaś włączamy się w modlitwę w intencji powrotu do zdrowia dla wszystkich chorych i rychłego zakończenia epidemii” – napisali.

Źródło: Facebook

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama