Paulini z Jasnej Góry błogosławią Polaków

- Czekamy na Jasną Górę pełną pielgrzymów, kiedy znów będziemy mogli śpiewać radosne pieśni, nie tylko wielkanocne - zapewniają paulini. Z narodowego sanktuarium Polaków błogosławią i ślą świąteczne życzenia.

Przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra przypomina, że Maryja wyczekuje razem z nami, aby Zmartwychwstały dotknął nas swoją łaską: „My z Chrystusem wychodzimy tak, jak Kordecki do całego naszego narodu i na cały świat przez przekaz medialny. Niech Pan przez ręce Maryi wszystkim błogosławi. Poraniony, ale pełen pokoju, niech ten pokój zaniesie do naszych domów”.

Generał paulinów o. Arnold Chrapkowski zapewnia o pamięci o wszystkich rodakach rozsianych po całym świecie: „Szczególne życzenia i pozdrowienia wielkanocne składam całej Polonii, niech Maryja Matka Zmartwychwstałego Chrystusa, Pani z Jasnej Góry, zawsze wstawia się u Boga i oręduje we wszelkich potrzebach”.

Symboliczne błogosławieństwo z Jasnej Góry popłynęło w wielkanocny poranek ze szczytu Sanktuarium jako wyraz duchowej więzi i nadziei, którą niesie Zmartwychwstały.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama