Przygotowanie do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia: udostępniono materiały duszpasterskie

- Wszyscy winniśmy się dobrze przygotować do czerwcowej beatyfikacji, aby nie stała się ona tylko jednorazowym wydarzeniem, o którym szybko zapomnimy - mówi kard. Kazimierz Nycz.

Każdego 28. dnia miesiąca od listopada 2019 do maja 2020 w archikatedrze warszawskiej zaplanowano przygotowanie pastoralne do beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski.

Jako datę cyklicznych spotkań w archikatedrze specjalnie wybrano 28 dzień miesiąca, aby w ten sposób nawiązać do daty śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego 28 maja 1981 r. Niewykluczone, że w przyszłości, jeśli tak zdecyduje papież, będzie to dzień liturgicznego wspomnienia Prymasa Wyszyńskiego. Dotychczas, co miesiąc 28. dnia w stołecznej archikatedrze wierni modlili się o jego beatyfikację, a teraz proszą Boga o owoce tej beatyfikacji.

- Wszyscy winniśmy się dobrze przygotować do czerwcowej beatyfikacji, aby nie stała się ona tylko jednorazowym wydarzeniem, o którym szybko zapomnimy. Jestem głęboko przekonany, że w każdej polskiej diecezji i w każdej wspólnocie parafialnej winna odbywać się refleksja skoncentrowana wokół nauczania kard. Wyszyńskiego, jak również wokół pytania: jakim jest on wzorem świętości na dziś, tu i teraz – podkreśla kard. Kazimierz Nycz.

Zgodnie z wolą Księdza Kardynała archidiecezja warszawska udostępniła materiały duszpasterskie dla księży, którzy również pragną zorganizować podobną modlitwę w swoich parafiach, czy wspólnotach. Autorem rozważań jest ks. prof. Waldemar Chrostowski. Treści tam dostępne to (do pobrania poniżej):

  • wprowadzenie do Mszy świętej, materiał do homilii i propozycja modlitwy wiernych
  • rozważania do Różańca Świętego (tajemnice bolesne)

Natomiast proponowany schemat czuwania jest następujący:

  1. Msza święta
  2. wystawienie Najświętszego Sakramentu
  3. Różaniec – tajemnice bolesne
  4. Apel Jasnogórski.

Źródło: Archidiecezja Warszawska / prymaswyszynski.pl

Materiały na czuwanie przed beatyfikacją Prymasa Wyszyńskiego

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama