Radom: mimo epidemii piesza pielgrzymka dotrze na Jasną Górę

Piesza pielgrzymka diecezji radomskiej dotrze w tym roku na Jasną Górę, choć w zmienionej formule. Tak zapewnia jej dyrektor ks. Mirosław Kszczot, który uczestniczył w ogólnopolskim spotkaniu kierowników grup pielgrzymkowych na Jasnej Górze.

Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę jest jedną z liczniejszych pielgrzymek w kraju. Każdego roku uczestniczy w niej ok. 6-7 tys. pątników. Ks. Mirosław Kszczot powiedział, że pielgrzymka na pewno odbędzie się, ale w zmienionej formie i w zgodzie z przepisami sanitarnymi.

- Na chwilę obecną będzie to symboliczna grupa diecezjalna, ponieważ mamy świadomość zagrożenia epidemiologicznego. W ostateczności jestem gotów sam pójść na pielgrzymkę, aby zachować jej ciągłość. Dzisiaj nie jestem w stanie jednoznacznie powiedzieć, ile osób będzie mogło wyruszyć w zorganizowanej grupie. Wszystko zależy od rekomendacji odpowiednich władz - powiedział Radiu Plus Radom dyrektor pielgrzymki radomskiej.

Ks. Mirosław Kszczot podkreślił, że organizacja pielgrzymki wymusza konieczność wielu zmian, ale jest nadal możliwa. - Trzeba zapomnieć o pielgrzymowaniu, które znaliśmy do tej pory. Ale dokładnie dzisiaj, z inicjatywy papieża Franciszka obchodzimy dzień modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa i dlatego wierzymy, że epidemia wygaśnie. Jeśli wszelkie restrykcje do lipca zostaną zlikwidowane, to wszyscy chętni będą mogli pójść na Jasną Górę – powiedział ks. Mirosław Kszczot.

Do końca tego miesiąca mają zostać ustalone ramy bezpieczeństwa dotyczące organizacji pielgrzymki. Prowadzone są konsultacje z władzami państwowymi na czele z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym kraju.


rm / Radom

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao