Rzecznik KEP: czekamy na ostateczne rozporządzenie MZ o maseczkach w kościołach

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel Andrianik poinformował, że Sekretariat Episkopatu Polski zgłosił swoje propozycje w sprawie kontrowersyjnego projektu rozporządzenia o obowiązku noszenia maseczek w miejscach kultu religijnego.

Dodajmy, że rzecz dotyczy punktu, który mówi o tym, że obowiązek noszenia maseczek dotyczyć ma również miejsc kultu. Przy tej okazji pojawia się istotne pytanie: w jaki sposób wierni mogliby przyjmować Komunię świętą, mając nałożoną maseczkę? Publicyści wskazują na problemy, jakie generuje taki zapis oraz niezgodność z zaleceniami specjalistów. Otóż na przykład lekarze uwrażliwiają, że raz założonej maseczki nie należy opuszczać. Powinno się ją także umiejętnie ściągać. Skoro jednak istnieje obowiązek noszenia maseczki, to tym samym zakaz jej choćby częściowego ściągania w miejscach, gdzie jest to zabronione, a takimi obecnie określono miejsca kultu.

W związku z powyższymi problemami Sekretariat Episkopatu Polski w ramach konsultacji społecznych, złożył swoje propozycje do projektu rozporządzenia dot. obowiązku noszenia maseczek m.in. w miejscach kultu religijnego.

- Czekamy na ostateczną treść rozporządzenia Ministra Zdrowia w tej sprawie - poinformował rzecznik KEP.

tk / Warszawa

« 1 »

reklama

reklama

reklama