Sekretarz generalny Światowej Ligi Muzułmańskiej odwiedzi Auschwitz

Sekretarz generalny Światowej Ligi Muzułmańskiej, szejk Mohammad Alissa, odwiedzi 23 stycznia były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady.

Będzie to pierwsza wizyta w tym miejscu wysokiej rangi przedstawiciela międzynarodowej organizacji islamskiej - poinformowała niemiecka agencja katolicka KNA, powołując się na komunikat Centralnej Rady Muzułmanów (ZMD) w Niemczech.

Według tej informacji, szejkowi Alissa towarzyszyć będzie delegacji Komitetu Żydów Amerykańskich oraz sekretarz generalny ZMD Abdassamad El Yazidi. Z Auschwitz szejk pojedzie do Niemiec na zaproszenie tamtejszej Rady Muzułmanów. Planuje tam spotkania z przedstawicielami życia religijnego, politycznego i społecznego, w tym m.in. z przewodniczącym niemieckiego Bundestagu Wolfgangiem Schäuble, z biskupami i przedstawicielami judaizmu.

Światowa Liga Muzułmańska z siedzibą w Mekce jest jedną z najważniejszych islamskich organizacji pozarządowych. Jej celem jest reprezentowanie na świecie interesów religijnych i kulturalnych muzułmanów, a członkami – czołowi uczeni świata islamskiego. Liga została założona w 1962 roku i finansowana przez Arabię Saudyjską. Jej sekretarzem generalnym musi być zawsze obywatel tego kraju.

ts (KAI) / Bonn

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao