Spotkanie kapelanów i diec. duszpasterzy służby zdrowia, chorych i niepełnosprawnych

Peregrynacja relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej, ogólnopolskie pielgrzymki służby zdrowia i chorych, a także prewencja i profilaktyka schorzeń cywilizacyjnych i przepisy RODO w pracy kapelana – to główne tematy sesji formacyjno-szkoleniowej dla kapelanów oraz duszpasterzy służby zdrowia, chorych i niepełnosprawnych.

Ich doroczne spotkanie odbyło się dziś, 3 marca, w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. W trakcie sesji została wręczona honorowa odznaka „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia” bp. Stefanowi Regmuntowi.

Spotkanie kapelanów i diecezjalnych duszpasterzy służby zdrowia, chorych i niepełnosprawnych rozpoczęło się o godzinie 10.00 w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Z uczestnikami sesji organizowanej co roku przez Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia spotkał się bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji  Episkopatu Polski i bp Romuald Kamiński, przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

Uczestnicy sesji omówili też sprawy związane z Ogólnopolską Pielgrzymką Służby Zdrowia na Jasną Górę, Ogólnopolską Pielgrzymką Chorych, Starszych, Niepełnosprawnych i Medyków do Lourdes oraz Pielgrzymką Chorych na Jasną Górę. Zebrani wysłuchali konferencji dr. Janusza Medera, Prezesa Polskiej Unii Onkologii nt. „Prewencja i profilaktyka schorzeń cywilizacyjnych z uwzględnieniem chorób nowotworowych”, następnie wystąpienia ks. prof. dr. hab. Piotra Kroczka, Kościelnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych nt. przepisów RODO w pracy kapelana.

Po południu miało miejsce wystąpienie przedstawiciela Ministerstwa Zdrowia i wręczenie honorowej odznaki „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”. Otrzymał ją wieloletni przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, zasłużony dla duszpasterstwa służby zdrowia, chorych i niepełnosprawnych bp Stefan Regmunt, biskup senior diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Bp Regmunt przewodniczył też Mszy św. o godz. 14.00 z udziałem uczestników sesji.

Na zakończenie spotkania konferencję nt. „Słuch w rozwoju współczesnych społeczeństw świata” wygłosił prof. dr hab. n. med. Henryk Skarżyński, otolaryngolog, twórca Europejskiego Centrum Mowy i Słuchu w Kajetanach.

Sesja formacyjno-szkoleniowa dla kapelanów oraz diecezjalnych duszpasterzy służby zdrowia i chorych jest formą szkolenia i doskonalenia zawodowego, a także formacji. Organizowana jest co roku przez Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia.

źródło: BP KEP, episkopat.pl

FOTOGALERIA >>

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama